Nasze projekty
Alicja Samolewicz-Jeglicka

Don’t kocia łapa

Akcja „Keep calm and don't kocia łapa” ma na celu podkreślenie wartości małżeństwa. Ma również informować, jakie konsekwencje płyną z życia w nieformalnych związkach.

Reklama

Akcja ma zachęcić młodych ludzi do zawarcia związków małżeńskich. Jak wynika z informacji podanych przez Centralne Stowarzyszenie Obrony Praw Ojca i Dziecka, tylko w ubiegłym roku doszło do ponad 64 tysięcy rozwodów. Również w zeszłym roku zawarto najmniej małżeństw od… 1945 roku.

 

– Związki partnerskie opierają się na założeniu, że dopóki jest nam ze sobą dobrze, to możemy razem żyć i korzystać z przyjemności. Wraz z rosnącym stale zjawiskiem konkubinatów pojawia się negatywna konsekwencja w postaci lęku przed odpowiedzialnością za drugą osobę, lęku przed posiadaniem dzieci, przed zaangażowaniem się na poważnie w życie społeczne. – tłumaczy na stronie organizatorów kampanii ks. dr Przemysław Drąg, dyrektor KODR.

Reklama

Jak podkreślają organizatorzy akcji: „coraz częściej próbuje się usprawiedliwiać zjawisko kohabitacji tłumacząc, że dobrze przeżyty konkubinat pomaga w dobrym życiu małżeńskim i rodzinnym”. Określenie „na kocią łapę” ma mieć pejoratywny wydźwięk – to związki nietrwałe, w których ludzie żyją bez zobowiązań – razem, a jednak osobno.

 

Stworzono specjalną stronę internetową – www.nakocialape.pl. Organizatorzy kampanii będą na niej zamieszczać materiały dotyczące rodziny, a w szczególności małżeństwa i konkubinatu. Kulminacja akcji odbędzie się 25 marca w Dzień Świętości Życia.

Reklama

 

Organizatorem kampanii „Keep calm and don’t kocia łapa” są: Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin, Fundacja Razem w Rodzinie oraz Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite