Fot. Pexels

7 sposobów na niezapomniane święta

Nikt nie wie, czy tegoroczne Święta Bożego Narodzenia nie będą jego ostatnimi za ziemskiego życia. Warto spędzić ten wyjątkowy czas tak, by był niezapomniany dla całej rodziny. Podpowiadamy 7 wskazówek, dzięki którym nie zmarnujesz tej okazji.

Reklama

Zachowaj umiar

Suto zastawiony, świąteczny stół może posłużyć do dzielenia się dobrem z bliskimi albo do… obżarstwa, które idzie w parze z lenistwem. Nie pozwól, by ta druga opcja stała się faktem. Święta nie polegają na katowaniu żołądka i wylegiwaniu się na kanapie. Umiar w spożywaniu alkoholu też jest świąteczną koniecznością, bo brak wstrzemięźliwości w tej kwestii może zabić nawet najlepszą atmosferę.

Zrezygnuj z powtórek

Nie wyobrażasz sobie Świąt bez telewizora? Może właśnie nadeszła idealna pora, by spróbować tego luksusu. Jeśli jednak nie jesteś w stanie całkowicie odciąć się od TV, to postaraj się chociaż wybrać wartościowe programy i takie, których jeszcze nie widziałeś. Jeśli to będą Wasze ostatnie Święta, to chciałbyś, żeby zostały zapamiętane jako czas oglądania po raz “n-ty” tego samego filmu?

Bądź “offline”

Statystyki portali internetowych nie kłamią. Niestety, w czasie Świąt Bożego Narodzenia ruch w Internecie zwalnia tylko na chwilę. Głównie na czas kolacji wigilijnej. Potem znów odbywa się masowa “ucieczka” do świata online. Bo trzeba wysłać życzenia, bo trzeba zobaczyć, co jedzą znajomi i jaką mają choinkę… To pierwsze można zrobić wcześniej, a zamiast “tabloidowej” ciekawości lepiej wybrać Święta w wersji offline. Bez laptopa, smartfona i gier komputerowych, które można zamienić chociażby na gry planszowe dla całej rodziny. “Internety” doskonale poradzą sobie bez Ciebie, twoi bliscy twój brak odczują dotkliwie…

Reklama
Reklama

Bądź “tu i teraz”

Ucieczka do TV i Internetu to niestety nie jedyne zagrożenia, choć bez wątpienia rozwój nowoczesnych technologii podsyca tendencje do takiego eskapizmu i pobudza sprzedaż książek zachęcających do bycia skoncentrowanym na chwili obecnej. Uciekać w myślach można wszędzie. Do pracy, przesadnego wspominania przeszłości, planowania przyszłych wydarzeń czy pielęgnowania własnych lęków i kompleksów (np. czy na pewno wszystkim smakowała ryba? A może ciasto było za słodkie?). Miejsce nie ma znaczenia, bo efekt jest taki sam – utrata zdolności do przeżywania tego, co tu i teraz. A co za tym idzie – brak radości. Nie odrywaj się od teraźniejszości, bo jest to jedyny skrawek czasu, który aktualnie posiadasz.

Rozmawiaj “głęboko”

Łatwo jest “popłynąć” w rozmowach, poruszając wszelkie możliwe tematy. To niekoniecznie jest negatywne, ale trzeba uważać, by w lawinie słów nie zagubić istoty Świąt. Raczej nikt nie przeprowadził jeszcze badań, w których zbadano procent obecności tematów religijnych w rozmowach przeprowadzanych w czasie Bożego Narodzenia. Trudno jednak uciec od przekonania, że jest on zdecydowanie za niski. A przecież nie ma nic ważniejszego w tych dniach niż narodziny Zbawiciela. Powalcz o to, by Jezus Chrystus był obecny w rozmowach z twoimi bliskimi.

Módl się i kolęduj

W wielu rodzinach praktykowana jest wspólna modlitwa i bożonarodzeniowe kolędowanie, które może trwać nawet wiele godzin. Nie musisz w tym celu być członkiem szczególnie umuzykalnionej rodziny. Wystarczy dobra wola i pozytywne nastawienie, aby kolędy popłynęły także w twoim domu. W tym celu polecamy nasz Śpiewnik Kolędowy 2015, w którym znajdziesz ponad 50 popularnych kolęd i pieśni świątecznych.

Reklama
Reklama

ZOBACZ: Śpiewnik z kolędami – do pobrania!

Postaw na radość!

Przede wszystkim jednak zadbaj o to, by Boże Narodzenie 2015 było radosne. Jezus Chrystus przyszedł na świat, by ogłosić Dobrą Nowinę i dać ci zbawienie. Żadna choroba, trudność czy problem, nie mogą przyćmić tego wspaniałego faktu. Bądź chrześcijaninem tryskającym duchową “radością mimo wszystko”, bo to najlepszy sposób nie tylko na udane Święta, ale i całe życie.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę