Nasze projekty
Fot. dominikagwit/ Instagram

Dominika Gwit: Wiara pomaga mi kochać

"Musiał przyjść czas, kiedy zaakceptowałam siebie. Pan Bóg nade mną czuwał, zesłał mi mojego męża właśnie w tym momencie, w którym ja przeszłam tę lekcję i wyciągnęłam z niej najważniejsze wnioski i pokochałam siebie" - mówi Dominika Gwit w rozmowie z Gosią Ohme.

Reklama

Dominika Gwit, aktorka, przeszła trudną lekcję akceptacji siebie – liczne diety, problemy zdrowotnie. Kiedy wskoczyłam w rozmiar 34 byłam najszczęśliwsza. Dziś, kiedy patrzę na tamtą siebie, myślę, że trzeba było mnie wtedy szybko zabrać do psychologa, na terapię, bo ja wpętliłam się przez rok w myślenie, że nic w życiu nie może być ważniejsze jak to, że ja muszę być najchudsza jak się tylko da – mówi w rozmowie z Gosią Ohme w podcaście „LAJF NOŁ MAKEUP”.

Pamiętam tamtą siebie, pamiętam co mną kierowało, ale ja byłam zmanipulowana, owładnięta, to było wszystko bez sensu! Chodziłam po telewizjach, opowiadałam o tym bo też nie ukrywam, że stał za tym sztab PR-owców, i wpadłam w ten wir. To było straszne! Myślałam, że tylko to liczy się w życiu. Po czym zostałam sama w domu, dieta się skończyła, wyprowadzanie diety się skończyło, a ja wpadłam w dół, tyłam od miski ryżu 5 kg, bo mój organizm był na wojnie.

CZYTAJ: Jednooka Wojowniczka: “Można się dobrze czuć ze sobą, nawet ze swoją niepełnosprawnością. Pokochaj siebie!”

Reklama

„W życiu nie chodzi o to, jak ktoś wygląda”

Aktorka przyznaje, że dopiero później trafiła na lekarkę, która postawiła diagnozę. Tak zaczęła się jej droga do osiągnięcia zdrowia i szczęścia. Dopiero w wieku 30 lat dowiedziałam się, że choruję na zespół metaboliczny, z którym się urodziłam.

Otyłość jest chorobą – dodaje. Ale kiedy ją zaakceptujesz, nauczysz się z nią żyć, nie pozwolisz się jej rozprzestrzenić, to twoje życie może zupełnie inaczej wyglądać. Poza tym, w życiu nie chodzi o to, jak ktoś wygląda, chodzi o zdrowie, uśmiech, pozytywne myślenie, miłość, danie sobie szansy na dobre życie, które nie zależy od innych ludzi, tylko od ciebie.

Reklama

„Pan Bóg nade mną czuwał”

Dominika Gwit opowiedziała też o swojej największej miłości – swoim mężu, którego poznała po tym, jak zaakceptowała siebie taką jaką jest i nauczyła się siebie kochać.

Byłam już po wszystkich epizodach z dietami, znów przytyłam z powrotem, zaczęłam też fajne, zawodowe rzeczy, zaczęłam aktywną pracę w teatrze, dostałam zaproszenie do „Tańca z Gwiazdami”, więc dużo się w moim życiu zawodowym działo, kończyłam serial, w głowie mi „kliknęły” różne rzeczy, że kocham siebie, „power girl” i tak dalej i w tym momencie – najlepszym – kiedy stanęłam przed lustrem i powiedziałam sobie: kocham cię dziewczyno, jesteś super, bo z tobą będę żyć do końca życia – wtedy pojawił się Wojtek i powiedział: to chodź, ja też będę cię kochał.

Reklama

ZOBACZ: 7 kroków do akceptacji siebie

Musiał przyjść czas, kiedy zaakceptowałam siebie. To by się nie udało inaczej. Pan Bóg nade mną czuwał, on mi go zesłał, właśnie w tym momencie, w którym ja przeszłam tę lekcję i wyciągnęłam z niej najważniejsze wnioski, pokochałam siebie, zaczęłam szukać pomocy gdzie indziej, bo wiedziałam, że dzieje się ze mną coś złego, w związku z czym kocham siebie i chcę dla siebie dobrze. Minęły dwa lata zanim znalazłam dobrego lekarza, ale się udało, w międzyczasie wyszłam za mąż i wiedziałam, że jest super!

„Nieskończone miłosierdzie Jezusa pomaga mi w miłości”

W rozmowie podkreśliła, że jest osobą wierzącą i czuje na co dzień Boże wsparcie. Nie ma wątpliwości, że to właśnie Bóg zesłał dla niej Wojtka, obecnego męża.

Jestem wierzącą osobą i wierzę, że Pan Bóg mi go zesłał. Czuję, że przez całe życie idę z wielką Opatrznością i ta wiara mi pomaga w tym, żeby kochać. Pan Jezus bardzo mi pomaga, Jego nieskończone miłosierdzie pomaga mi w miłości, którą mam i czuję tę miłość, lubię ją dawać i ją dostaję. Bo my jesteśmy narzędziem w ręku Pana Boga, a nie „teraz mi daj”, tak się nie da! (śmiech)

Posłuchaj całej rozmowy:

Gosia Ohme – kanał oficjalny/YouTube, zś/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę