Nasze projekty
fot. Grupa Proelio/youtube.com

Zbigniew Kaliszuk: aborcja wyborem nie jest. Jest okrutnym eliminowaniem niechcianych skutków własnych wyborów

"Każdy z nas ma wybór – podejmujemy go decydując się na współżycie seksualne. Zakaz aborcji nie jest wtrącaniem się w ludzkie wybory. Jest ich respektowaniem i oczekiwaniem, że ludzie będą brać odpowiedzialność za własne decyzje" - mówi Zbigniew Kaliszuk, wiceprezes Fundacji Grupa Proelio.

Reklama

’Każda kobieta powinna mieć wybór’. To chyba ulubiony slogan zwolenników prawa do aborcji. Tyle, że wyboru nikt nie odbiera. Każdy z nas ma wybór– podejmujemy go decydując się na współżycie seksualne. Zakaz aborcji nie jest wtrącaniem się w ludzkie wybory. Jest ich respektowaniem i oczekiwaniem, że ludzie będą brać odpowiedzialność za własne decyzje. Co więcej środowiska walczące o prawo do aborcji nie są za wyborem, nawet w takim rozumieniu tego słowa, w jakim je przedstawiają – mówi w swoim najnowszym vlogu, Zbigniew Kaliszuk  z fundacji Grupa Proelio. Zwraca on uwagę na wiele konkretnych faktów i wydarzeń z ostatniego czasu, którego tego jasno dowodzą.  

Aborcyjny wybór oznacza możliwość uśmiercenia dziecka. Nawet jeśli jednak spojrzymy na to pojęcie tak, jak je rozumieją zwolennicy aborcyjnego prawa, i tak widać że jest ono tylko pustym sloganem – dodaje.

Co powinno oznaczać bycie za „świadomym wyborem”? Po pierwsze umożliwienie zdobycia jak najpełniejszej informacji o czynności, której wybór dotyczy. A po drugie uczciwe przedstawienie dostępnych opcji. Jak to wygląda w praktyce? Środowiska aborcyjne walczą o to, aby kobiety dokonując wyborów  pozbawione były fundamentalnych informacji takich jak informacje o rozwoju dziecka. Środowiska te promują też jedynie jedną opcję – aborcję, a alternatywne rozwiązania, w których dziecku pozwala się przeżyć albo przemilczają albo wręcz zwalczają – mówi Zbigniew Kaliszuk.  

Reklama

„Aborcja nie jest wyborem”

Zbigniew Kaliszuk wylicza, że tylko w ostatnim czasie środowiska aborcyjne krytykowały nowe przepisy na Węgrzech, na mocy których lekarze będą musieli przedstawić pacjentkom „wyraźne oznaki życia płodu” przed przystąpieniem do aborcji, zablokowały możliwość wyświetlenia reklam zachęcających do wybrania życia i urodzenia dzieci z Zespołem Downa we Francji, atakowały centra pomocy kobietom w ciąży w USA i hospicja perinatalne w Polsce, zakazały w kilku krajach możliwości rozmów z kobietami przed klinikami aborcyjnymi i prób odwodzenia ich od zabicia dziecka w tym także oferowania im pomocy materialnej, bardzo szeroko promowały w Polsce numer aborcyjnej infolinii milcząc o alternatywach wobec aborcji.  

Zwolennikom prawa do aborcji nie chodzi o żaden wybór, nawet o taki, o który rzekomo walczą. Chodzi im tylko o wspieranie jednej opcji – aborcji. Ale oczywiście nawet gdyby rzeczywiście zależało im na wyborze, to przypomnę – aborcja wyborem nie jest. Jest okrutnym eliminowaniem niechcianych skutków własnych wyborów – podsumowuje Zbigniew Kaliszuk. 

Fundacja Grupa Proelio działa na rzecz ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, małżeństwa, rodziny, dzieci i wolności sumienia. W ramach kampanii „Każde życie jest cudem” przedstawiła pietnaście reportaży wideo oraz ponad 100 świadectw pisemnych przedstawiających poruszające historie osób, które kwalifikowały się do aborcji. Działalność fundacji można śledzić poprzez stronę proelio.pl.

Reklama

materiały prasowe, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę