Nasze projekty
fot. Proelio/youtube.com

Zbigniew Kaliszuk: Dobre prawo chroni życie nienarodzonych dzieci

"Spadek liczby aborcji w USA nie jest czymś zaskakującym. Dobre prawo, o ile jest egzekwowane, wpływa na całkowitą liczbę aborcji (legalnych i nielegalnych) przynajmniej na trzy sposoby – utrudniając do niej dostęp, ograniczając presję otoczenia na kobiety oraz oddziałując na sumienia" - mówi Zbigniew Kaliszuk, wiceprezes Fundacji Grupa Proelio.

Reklama

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy od uchylenia przez amerykański Sąd Najwyższy orzeczenia w sprawie Roe przeciwko Wade na mocy którego aborcja była uznawana w USA za prawo konstytucyjne, wykonano tam 10 tysięcy legalnych aborcji mniej niż średnio we wcześniejszych miesiącach 2022 roku – podał niedawno New York Times. W stanach, które całkowicie zakazały lub ograniczyły dostępność aborcji wykonano o 22 tysięcy aborcji mniej. W pozostałych stanach liczba aborcji wzrosła o 12 tysięcy.

Dobre prawo chroni życie nienarodzonych dzieci – komentuje te informacje we vlogu Zbigniew Kaliszuk z fundacji Grupa Proelio.

Zbigniew Kaliszuk przekonuje, że często podnoszony przez środowisko aborcyjne argument, jakoby prawo nie miało wpływu na liczbę aborcji, a jedynie przenosiło ją do „podziemia” i za granicę, jest manipulacją mającą na celu zniechęcenie społeczeństwa do walki o prawną ochrony życia.

Reklama

Zwraca uwagę na to, że nawet, gdyby w amerykańskich wyliczeniach uwzględnić nielegalne aborcje, to i tak całkowita liczba aborcji spadła – wedle szacunków New York Timesa o co najmniej 4 tysiące.

„Gdzie aborcji zakazywano, następował spadek liczby aborcji”

Spadek liczby aborcji w USA nie jest czymś zaskakującym. Dobre prawo, o ile jest egzekwowane, wpływa na całkowitą liczbę aborcji (legalnych i nielegalnych) przynajmniej na trzy sposoby – utrudniając do niej dostęp, ograniczając presję otoczenia na kobiety oraz oddziałując na sumienia. Wszędzie tam gdzie legalizowano aborcję z biegiem lat rosła liczba zabijanych dzieci. Z kolei tam, gdzie aborcji zakazywano, następował spadek liczby aborcji – komentuje Zbigniew Kaliszuk

W nagranym vlogu szczegółowo omawia te punkty oraz podaje konkretne statystyki z kilku krajów, które to potwierdzają : Anglii i Walii, Francji, Stanów Zjednoczonych i Polski.

Reklama

Fundacja Grupa Proelio działa na rzecz ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, małżeństwa, rodziny, dzieci i wolności sumienia. W ramach kampanii „Każde życie jest cudem” przedstawiła pietnaście reportaży wideo oraz ponad 100 świadectw pisemnych przedstawiających poruszające historie osób, które kwalifikowały się do aborcji. Działalność fundacji można śledzić poprzez stronę www.proelio.pl.

proelio.pl, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę