Nasze projekty
Reklama
Fot. Most do Nieba/YouTube

Zanieśli do nieba tysiące przyjaciół. 12 lat działalności hospicjum w Wilnie [VIDEO]

Od 12 lat pomagają nieuleczalnie chorym dorosłym, a od 4 lat także dzieciom. Hospicjum im. bł ks. Michała Sopoćko w Wilnie, powstałe dzięki s. Michaeli Rak, obchodzi kolejną rocznicę istnienia. Z tej okazji powstał niesamowity utwór. Posłuchaj!

„Choć nie mają skrzydeł i szat” zanieśli już do nieba tysiące przyjaciół i nieprzeliczone chwile uśmiechów, łez i nadziei… Anioły Miłosierdzia z wileńskiego hospicjum obchodzą 12 lat istnienia!

CZYTAJ>>> Hospicjum. Tu czas jest największym skarbem

Piosenka, która powstała z historii podopiecznych hospicjum

Piosenka kilka lat temu stała się cichym hymnem przyjaciół hospicjum, a w tym roku zyskała nową aranżację i nowy teledysk. W dzieło zaangażowali się znakomici muzycy. Ich dzieło można zobaczyć na kanale YouTube Most do Nieba – Fundacji Aniołów Miłosierdzia, która pomaga w utrzymaniu hospicjum. Została ona utkana z radości i łez, które były świadkami tysięcy historii przyjaciół w hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćko w Wilnie.

Reklama

To miejsce ma już tyle nazw, a za każdą z nich stoją kolejni aniołowie. Most do nieba, Betlejem Miłosierdzia, Ambasada Dobra, Dom Spełnionych Marzeń i wiele innych. Stoi na Wzgórzu Nadziei – rzut beretem od Ostrej Bramy – mówią o hospicjum.

ZOBACZ>>> „Uświadomiłam sobie, że mogę i chcę pomagać innym”. Wyjątkowa historia Edyty – fryzjerki w hospicjum

12 opowieści o aniołach, czyli wyjątkowa historia hospicjum

Liczba dwanaście. 12 lat trwania hospicjum, z okien hospicjum widać wieże 12 kościołów, w oddziale dziecięcym jest 12 łóżeczek i właśnie dlatego powstało też 12 obrazów na szkle i 12 opowieści o aniołach, które ostatecznie udało się wydać jako prezent dla darczyńców i przyjaciół hospicjum.

Reklama

Z okazji 12-lecia istnienia hospicjum powstał niezwykły utwór „Anioły Miłosierdzia – Hymn”, którym twórcy chcą wyśpiewać wdzięczność wszystkim bohaterom „Mostu do Nieba” a także wywołać nową falę pomocy dla wileńskiego hospicjum dla dzieci i dorosłych, które każdego przyjmuje za darmo, lecz codziennie samo potrzebuje naszej pomocy.

>>> Wspomóż hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćko w Wilnie

Utwór od serca dla serca

Hospicjum im. bł ks. Michała Sopoćko w Wilnie powstało dzięki ufności i determinacji s. Michaeli Rak i jej wielu Przyjaciół. To także dla nich ta piosenka. I niech stanie się hymnem każdego serca, które pragnie dać się porwać szalonej miłości Boga do człowieka.

Reklama

Posłuchaj piosenki:

mat. prasowe

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę