Pomóżcie nam dokończyć budowę hospicjum dla dzieci! Prośba s. Michaeli

Budowane w Wilnie pierwsze na Litwie hospicjum dla dzieci ma już mury, ale ciągle czeka na wykończenie, by móc przyjąć małych pacjentów. - Pomóżcie nam byśmy dali radę dokończyć tę budowę i jeszcze na jesieni przyjąć pierwsze dzieci - mówi w specjalnym filmie wideo s. Michaela Rak, organizatorka całego przedsięwzięcia.

Reklama

Wiem, że za każdą z tych cegieł, które już tworzą mury tego domu stoi konkretny dobry człowiek, który pomógł nam dotychczas. Za każdą taką cegłę i za każdą pomocną rękę z serca dziękuję – mówi s. Michaela. Zwraca się jednocześnie z prośbą o dalsze wsparcie materialne, aby móc wykończyć dom jeszcze tej jesieni, bowiem już czekają na niego mali pacjenci. Dziś budynek jest w stanie surowym i wymaga otynkowania oraz wszystkich prac wykończeniowych. 

Budowane przez nią hospicjum będzie pierwszym na całej Litwie tego typu miejscem, oferującym opiekę paliatywną dla nieuleczalnie chorych dzieci. Hospicjum dla dorosłych również powstało tu staraniem polskich sióstr Jezusa Miłosiernego. Opieka paliatywna była na Litwie na tyle nową rzeczą, że potrzebne było słowo określające w języku litewskim „hospicjum”. Słowo „hospitas” wymyśliła również s. Michaela.

Zbiórkę na budowę Hospicjum dla dzieci na Litwie prowadzi w Polsce Fundacja Aniołów Miłosierdzia. Można wesprzeć ją m.in. >>tutaj

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę