Majowe za firanką. 12 najpiękniejszych pieśni o Matce Bożej

Zaczęło się zwyczajnie. Od rozmowy przyjaciółek. Ania zadzwoniła do Natalii z prostym pytaniem: “Wpadniesz do mnie? Zagrałabym z tobą dla Maryi przy mojej domowej kapliczce". Tak powstał cykl "Majowe za firanką" - modlitewna playlista 12 pieśni na ostatniej majowej prostej - między Wniebowstąpieniem a Zesłaniem Ducha św.

Reklama

Cykl ma być modlitewną gałęzią akcji Most do Nieba, pomagającej finansowo polskim siostrom Jezusa Miłosiernego prowadzić w Wilnie dwa hospicja. 

Do każdej z 12 pieśni, już dostępnych do słuchania na YouTube, przygotowany został teledysk z przepięknymi kadrami majowych łąk, czerwcowych lasów, śpiewających ptaków.

Wśród 12 pieśni usłyszymy najpopularniejsze pieśni Maryjne śpiewane w polskich kościołach, takie jak „Serdeczna Matko”, „Była cicha i piękna jak wiosna” czy „Chwalcie łąki umajone”. 

Reklama
Reklama

Twórcy pomysłu piszą o nim tak:

„Zaczęło się zwyczajnie. Od rozmowy przyjaciółek. Ania zadzwoniła do Natalii z prostym pytaniem: “Wpadniesz do mnie? Zagrałabym z tobą dla Maryi przy mojej domowej kapliczce. Tej wiesz – przy kuchni. Twoje pianino i mój głos. Wchodzisz?”. Spotkały się trzy razy. Chciały by wszystko zabrzmiało jak szepty do ucha Mamy. Zagrały bez spiny i efektów specjalnych, szczerze, do rytmu serca – na nagraniach słychać przejeżdżające samochody, alarmy, oddechy, odkurzacz sąsiadów, szelest kartek… łącznie udało im się nagrać 12 pieśni. 12 tęsknot za miłością, niebem, przebaczeniem, ale i zwykłym spacerem daleko za granice kwarantanny. Potem pojawiły się teledyski. Jeden, drugi… dwunasty… Do pomysłu Ani dołączyły się kolejne osoby – Lidia i Marcin Pospieszalscy, Przemek Kleczkowski, Kasia Bogusz i Joachim Mencel. Żeby łatwiej było włączyć się w modlitwę, przygotowaliśmy mały śpiewnik z dodatkowymi westchnieniami do nieba i pełną treścią Litanii do Królowej blokowisk.

Tak powstał cykl „(Nie tylko) Majowe za firanką” – modlitewna playlista na ostatniej majowej prostej – między Wniebowstąpieniem a Zesłaniem Ducha św., ale także między kolacją a zaśnięciem, między prasowaniem a ulubionym serialem, między budzikiem a porannym pośpiechem popijanym kawą. 52 minuty czułych nut i słów w małym pokoiku z odgłosami ulic, westchnieniami i tęsknotą za zwykłym spacerem i jeszcze zwyklejszą miłością.”

Reklama
Reklama

Zaprośmy Maryję na ostatnią prostą każdej decyzji, każdego wydarzenia i każdej modlitwy. Jej Amen zawsze rodzi Jezusa.

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę