Nasze projekty

Modlitwa o odnowę relacji braterskich

W prawdziwym braterstwie realizuje się przyjaźń, bliskość, jedność i solidarność, co nadaje naszemu życiu większy sens.

Reklama

Uważamy jednak za słuszne wysłać do was poselstwo,
ażeby odnowić z wami braterstwo i przyjaźń, ażebyśmy się nie stali dla was obcymi. […]
Trzeba bowiem i wypada pamiętać o braciach.
1 Mch 12, 10-12


BRATERSTWO

POMYŚL: Mając jednego Ojca, którym jest Bóg, wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami, bez względu na pochodzenie, rasę, religię, wykształcenie czy sytuację materialną. W prawdziwym braterstwie realizuje się przyjaźń, bliskość, jedność i solidarność, co nadaje naszemu życiu większy sens. Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że braterstwo nie jest rzeczą łatwą. Często dochodzi do konfliktów nawet pomiędzy rodzeństwem, mimo że mamy tych samych rodziców i otrzymaliśmy podobne wychowanie. Pismo Święte przypomina nam o potrzebie odnowy relacji braterskich poprzez pamięć na modlitwie o tych, o których trudno nam pamiętać. To od nas zależy, czy nasi krewni nie będą się stawać dla nas kimś zupełnie obcym.

Reklama
Reklama

ks. Jakub Pawłowski MS

 

MÓDL SIĘ: Dziękuję Ci, Boże, za moich braci i siostry: tych rodzonych i tych, którzy przez lata stali mi się tak bliscy, jak prawdziwe rodzeństwo. Proszę, umacniaj w nas braterską miłość i duchową więź w Tobie.

Reklama
Reklama

DZIAŁAJ: Z kim z mojego otoczenia czuję realną, braterską więź? Za kogo z moich sióstr i braci w wierze powinienem więcej się modlić?


 

Reklama

 

Fragment pochodzi z modlitewnika „Weź i się módl” – duchowego przewodnika, z którym każdego dnia łatwiej jest modlić się i koncentrować na Słowie Bożym.

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite