Jezus tworzy z nas jedność

Nie ma Chrystusa bez Kościoła, ani Kościoła bez Chrystusa. Nie ma też Ciebie bez Zbawiciela i Jego mistycznego Ciała.

Reklama

Jak bowiem w jednym ciele mamy wiele członków, a nie wszystkie członki spełniają tę samą czynność – podobnie wszyscy razem tworzymy jedno ciało w Chrystusie, a każdy z osobna jesteśmy nawzajem dla siebie członkami.
— Rz 12, 4-5 —

POMYŚL: Każdy z nas, wierzących, w łączności z Chrystusem, jest częścią ciała – Kościoła. Bez Chrystusa jesteś tylko ręką, nogą, okiem. A czym jest część ciała w oderwaniu od organizmu? Dlatego tak bardzo ważne jest wszczepienie w Chrystusa i w Jego Kościół. Inaczej będziesz tylko kikutem, niezdolnym do prawdziwego życia. Każda część ciała jest potrzebna, żeby organizm prawidłowo funkcjonował. Jesteś wyjątkowy i niezastąpiony, nie bój się więc jedności z Jezusem i Kościołem. Nie ma Chrystusa bez Kościoła, ani Kościoła bez Chrystusa. Nie ma też Ciebie bez Zbawiciela i Jego mistycznego Ciała. Zaryzykuj, nie masz nic do stracenia, a wszystko do zyskania. Odważysz się?
– ks. Marcin Karłowski –

MÓDL SIĘ: Tak wiele wśród nas podziałów, krytyki, rywalizacji. Wejdź, Panie, ze swoją miłością w każdą ranę uprzedzenia, niezgody, nienawiści, konfliktu. Chcę być Twoim uczniem niosącym pokój i jedność w każdym środowisku.

Reklama
Reklama

DZIAŁAJ: W jaki sposób staram się budować jedność? A może jestem tym, który swoją postawą pogłębia konflikty, niezgodę, nienawiść? Czy pragnę zgody? Co robię, by ją wprowadzić?


Fragment pochodzi z modlitewnika “Weź i się módl” – duchowego przewodnika, z którym każdego dnia łatwiej jest modlić się i koncentrować na Słowie Bożym.

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę