Nasze projekty
fot. Anna Hecker/unsplash.com

Jeśli małżonkowie zakochają się w Bogu, zakochają w sobie nawzajem

"Najlepsze przygotowanie do małżeństwa i do relacji małżeńskiej to budowanie osobistej relacji z Panem Bogiem. Małżeństwo jest po to, by Bóg był najważniejszy, a nie mąż czy żona" - mówi ks. Piotr Pawlukiewicz.

Reklama

Posłuchaj kazania ks. Piotra Pawlukiewicza o małżeństwie!

● Kiedy małżonkowie przychodzą do kościoła zawrzeć związek małżeński, siedzą nie przodem do siebie, ale oboje przodem do tabernakulum. Małżeństwo jest po to, by Bóg był najważniejszy.

● Mężczyzna nigdy nie pozna kobiety do końca, nigdy jej nie zdobędzie. Podobnie kobieta – nigdy nie zdobędzie mężczyzny do końca. Dla wielu to jest dramat, ale w małżeństwie najważniejszy powinien być Pan Bóg. Przed żoną i przed mężem.

● Jeśli ja chciałbym poprawić ten mikrofon poprawić, muszę rozłożyć, rozłączyć ręce. Jeśli się ma sklejone ręce, niewiele się zrobi. Można się tylko modlić. W małżeństwie chcemy często być tylko dla siebie, sklejeni. Nie da się do końca poznać kobiety, zdobyć jej, jeśli kobieta jest oddana Panu Bogu.

Reklama
Reklama

● Pierwsze przykazanie, jakie można złamać w narzeczeństwie i w małżeństwie to… pierwsze przykazanie z Dekalogu: Nie będziesz miał cudzych bogów przede mną. Nie denerwujcie się na siebie, jeśli nie możecie się nawzajem zdobyć, bo to jest dobre!

● Bóg stworzył Adamowi Ewę nie po to, by ją zdobył, ale by była dla niego pomocą – drogą. Podobnie Adam dla Ewy.

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę