Nasze projekty
fot. Itokyl/Wikimedia

Muniek Staszczyk: Wielki Post to czas spojrzenia w lustro, by stanąć w prawdzie

"Wielki Post jest czasem refleksji, spojrzenia w lustro. Nie po to, żeby obwiniać siebie, ale stanąć w prawdzie, w świadomości, że Bóg-człowiek umarł za nas, za nasze przewinienia" - powiedział Muniek Staszczyk.

Reklama

Muniek Staszczyk – muzyk, tekściarz, wokalista zespołu T.Love od lat deklaruje, że jest osobą wierzącą i praktykującą. W wielu wywiadach podkreślał, że wiara jest nieodłącznym i najważniejszym elementem jego życia. W swojej twórczości nie raz odnosił się do Boga i wiary np. w utworze pt. „Bóg” lub „Lucy Phere”.

Artysta w jednym z wywiadów z Robertem Mazurkiem powiedział, że cały czas się nawraca. Dziennikarz podpytywał Muńka o tekst piosenki „Bóg” – „Tak bardzo chciałbym zostać kumplem Twym…” dodając, że pewnie niejedna osoba chciałaby mieć taką prostą, kumpelską relację z Panem Bogiem. Staszczyk odpowiedział: Wiesz, to wszystko jest za darmo. Ludzie płacą kupę pieniędzy na kozetkach, ale wiara jest za darmo. Wiadomo, wiara to jest łaska. Ze swojego doświadczenia powiem, że nigdy się nie zawiodłem na Jezusie Chrystusie. Ty też możesz spróbować – mówił.

Czytaj także >>> Wojciech Modest Amaro: bez spowiedzi nie ma prawdziwego nawrócenia

Reklama

„Wielki Post to czas spojrzenia w lustro”

Dla każdej osoby wierzącej Wielki Post jest wyjątkowym czasem. Co o nim powiedział Muniek Staszczyk?

„Wielki Post jest czasem refleksji, spojrzenia w lustro. Nie po to, żeby obwiniać siebie, ale stanąć w prawdzie, w świadomości, że Bóg-człowiek umarł za nas, za nasze przewinienia – takie są fakty. My dzięki temu w każdej chwili możemy mieć czysty rachunek, i to jest piękne w katolicyzmie – pakiet sakramentów, narzędzi, dzięki którym mamy na czym budować i w każdej chwili zaczynać od nowa” – mówił.

Źródła: rmf.24, idziemy.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę