Nasze projekty
fot. Wikimedia

Leo Messi: Jestem wdzięczny Bogu

Lionel Messi ma wytatuowaną podobiznę Jezusa na swoim ciele i jak mówi - wierzy w Boga. Po wygranym finale Copa América powiedział: "Jestem wdzięczny Bogu, że dał mi tę chwilę w finale z Brazylią na jej terenie. Myślę, że trzymał dla mnie ten moment".

Reklama

Lionel Messi to jeden z najwybitniejszych piłkarzy na całym świecie. Na jego koncie są najbardziej znane i prestiżowe nagrody sportowe. Wcześniej napastnik FC Barcelony, a od 2021 r. napastnik francuskiego klubu Paris Saint-Germain.

Piłkarz jest powściągliwy w mówieniu o swojej wierze, jednak zawsze nie boi się mówić o tym, że jest wierzący. Ma nawet wytatuowaną podobiznę Jezusa na swoim ciele.

ZOBACZ: Piłkarz z wizerunkiem Jezusa na plecach. „Wiara jest dla mnie wszystkim”

Reklama

„Mamy doskonalić się na boisku i poza nim”

Gdy w 2013 r. papieżem został Argentyńczyk – Franciszek, Messi wysłał mu swoją klubową koszulkę. Ten gest powiedział o szacunku, którym piłkarz obdarza Ojca Świętego. W 2014 r. doszło do ich spotkania. W tym czasie papież zorganizował spotkanie piłkarzy reprezentacji włoskiej i argentyńskiej i życzył im, by realizowali swoje piłkarskie powołanie na boisku i grali odważnie i uczciwie dla dobra wszystkich.

Messi tuż po tym spotkaniu powiedział: bez wątpienia, ten dzień jest jednym z najbardziej wyjątkowych dni w moim życiu. Mamy doskonalić się na boisku i poza nim.

CZYTAJ: Lewandowski został zapytany o Messiego. „Wielki piłkarz”

Reklama

„Jestem wdzięczny Bogu”

Kiedy Argentyńczycy wygrali prestiżowy turniej Copa América, Leo Messi powiedział:

Musiałem wyciągnąć ten cierń, osiągając coś z reprezentacją. Byłem bardzo blisko przez wiele lat. Wiedziałem, że w pewnym momencie to nastąpi. Jestem wdzięczny Bogu, że dał mi tę chwilę w finale z Brazylią na jej terenie. Myślę, że trzymał dla mnie ten moment. Uważam, że nadal nie jesteśmy świadomi tego, co naprawdę zrobiliśmy, to coś więcej niż bycie mistrzami. Teraz jesteśmy bardzo szczęśliwi, świętujemy, ale to jest mecz, który przejdzie do historii, ze względu na pokonanie w finale Brazylii grającej u siebie – mówił.

fcbarca.com, krolowa.pl, wpolityce.pl, kw/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę