Nasze projekty
fot. CC BY-SA 3.0/wikipedia.org/Kamil Glik/Facebook.com

Kamil Glik kupił karetkę. Będzie jeździła na Ukrainę po chore dzieci

Reprezentant Polski w piłce nożnej, Kamil Glik sfinansował zakup karetki, która będzie jeździć do Ukrainy po ciężko chore dzieci. Informację podał w mediach społecznościowych serwis "Łączy nas piłka".

Reklama

Od blisko trzech tygodni trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Wielu sportowców postanowiło wesprzeć cierpiących przez wojnę Ukraińców. Wczoraj głośno zrobiło się za sprawą reprezentanta Polski w piłce nożnej, Kamila Glika, który postanowił zakupić karetkę do transportu ciężko chorych dzieci z Ukrainy.

Historia jest prosta – kupiłem karetkę i mam człowieka, który chce jeździć. Jest ona odpowiednio wyposażona w środku, specjalnie dla ciężko chorych dzieci – czytamy w komunikacie polskiej federacji piłkarskiej, cytującej Kamila Glika.

Informację o zakupie karetki potwierdził także sam zawodnik w swoich mediach społecznościowych. Pomysł mojej Żony spodobał mi się natychmiast. Nie możemy patrzeć na to co się dzieje za wschodnia granicą, jak mogę tak pomogę, nie można patrzeć na cierpienie i strach w oczach tych dzieci – napisał, dołączając zdjęcia karetki.

pa/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę