Nasze projekty

Polska nie zagra z Rosją. „W życiu są ważniejsze sprawy niż piłka nożna”

W sobotę prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza poinformował, że reprezentacja Polski nie rozegra meczu barażowego z reprezentacją Rosji. Decyzję potwierdzili kapitan reprezentacji Robert Lewandowski oraz Kamil Glik.

fot. CC BY-SA 3.0/wikipedia.org

Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z rep. Rosji. To jedyna słuszna decyzja – poinformował dziś na rano na Twitterze prezes PZPN-u Cezary Kulesza. Dodając, że prowadzone są rozmowy z federacjami Szwecji i Czech, aby przedstawić Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) wspólne stanowisko w tej sprawie.

Do decyzji odniósł się także kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski podkreślając, że to jedyna słuszna decyzja. Nie wyobrażam sobie grania meczu z reprezentacją Rosji w sytuacji gdy trwa agresja zbrojna na Ukrainie. Rosyjscy piłkarze i kibice nie są za to odpowiedzialni, ale nie możemy udawać, że nic się nie dzieje – podkreślił Lewandowski.

Reklama

Do sprawy odniósł się także inny reprezentant Kamil Glik, który przedstawił wspólne stanowisko drużyny. Zauważył również, że w Kijowie ciągle przebywa jeden z kolegów z reprezentacji Polski. Nie jest to łatwa decyzja, ale w życiu są ważniejsze sprawy niż piłka nożna. Myślami jesteśmy z narodem ukraińskim i naszym Przyjacielem z reprezentacji Tomkiem Kędziorą, który wraz z rodziną ciągle przebywa w Kijowie – zaznaczył Glik.

pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę