fot. We're ment to be/ Twitter.com

Curtis Means – „najwcześniejsze” dziecko na świecie, które przeżyło. Jak wygląda dziś?

„Czy możemy dać szansę mojemu dziecku?" - to pytanie zadała lekarzowi, odbierającemu poród, Michaelle Butler, mama najwcześniejszego dziecka na świecie. Dziś Curtis Means jest zdrowym roczniakiem i daje radość swoim rodzicom, rodzeństwu i nadzieję, że medycyna działa prawdziwe cuda!

Reklama

Chłopiec z Alabamy urodzony w 21. tygodniu ciąży został uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa za najwcześniejsze dziecko na świecie, które przeżyło.

Curtis Means ważył 14,8 uncji (około 420 g.) kiedy urodził się w Birmingham w stanie Alabama w lipcu 2020 r. Siostra bliźniaczka Curtisa, C’Asya, zmarła dzień po urodzeniu.

„Czy możemy dać szansę moim dzieciom?”

Liczby mówią, że dzieci w tym wieku nie przeżyją. Pytanie mamy do mnie brzmiało: „Czy możemy dać szansę moim dzieciom? – powiedział dr Brian Sims, neonatolog nadzorujący poród, według Guinnessa .

Curtis, teraz jest zdrowym dzieckiem, jak poinformowało Assosiated Presss. Jest bardzo aktywny. Jestem już zmęczona! – powiedziała z uśmiechem jego mama, Michelle Butler. Butler powiedziała, że ​​jest wdzięczna, że ​​może wychowywać jego i jego troje rodzeństwa.

Poprzedni rekord dotyczący większości wcześniaków, którzy przeżyli, został dokonany zaledwie miesiąc przed urodzeniem Curtisa przez Jamesa Gilla w Ottawie w Ontario, według Guinnessa. James, urodzony w wieku 21 tygodni i pięciu dni, jest teraz zdrowym roczniakiem.

Reklama
Reklama

23. tydzień – bariera przeżycia

Według AP dzieci urodzone przedwcześnie są zazwyczaj objęte „opieką współczującą”, pozwalającą rodzicom spędzać mało czasu ze swoimi dziećmi. Większość dzieci rodzi się około 40 tygodnia ciąży.

Według Uniwersytetu Utah, niemowlęta są ogólnie uważane za zdolne do przeżycia dopiero w 23. tygodniu , kiedy to szansa na przeżycie wynosi 60-70%.

Reklama

kw/lifenews/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę