Nasze projekty
Fot. Media Visage/YouTube

„Był tą siłą, która dawała siłę innym”. Zobacz spot filmu o Wiesławie Chrzanowskim

"Napisał, że polityka bez moralności jest niczym. A więc to jest wizja polityki, której tak bardzo potrzebujemy" - o Wiesławie Chrzanowskim mówi Aleksander Hall. Zobacz spot filmu "Wiesław Chrzanowski - w szkole Dmowskiego”.

Reklama

Film „Wiesław Chrzanowski – w szkole Dmowskiego” zawiera zarejestrowane na taśmie filmowej wypowiedzi Wiesława Chrzanowskiego, cytaty z jego tekstów i wywiadów prasowych. Producenci sięgnęli po ikonografię fotograficzną i zasoby archiwów filmowych, wykorzystali także własne zdjęcia filmowe miejsc związanych z działalnością bohatera dokumentu

Lider, nauczyciel, przyjaciel i przywódca

Osobowość i charyzma Wiesława Chrzanowskiego jest w filmie oddana także poprzez wypowiedzi osób z jego otoczenia, dla których był liderem, nauczycielem, przyjacielem, przywódcą. W filmie pojawiają się współpracownicy, uczniowie i wychowankowie prof. Chrzanowskiego

Nie był w stanie wszystkiego wykonać, ale był tą siłą, która dawała siłę innym – mówi Paweł Milcarek.

Reklama

Gdy mówił o Romanie Dmowskim, o różnych ważnych postaciach dla siebie, swoich wychowawców, profesorów, za tym się kryło wielkie uczucie i wspólnota idei, życia. To były dla niego rzeczy ważne – wspomina Bogdan Kiernicki.

Napisał, że polityka bez moralności jest niczym. A więc to jest wizja polityki, której tak bardzo potrzebujemy i będziemy jej zawsze potrzebować – podkreśla Aleksander Hall.

Zobacz spot filmu:

Reklama

Film „Wiesław Chrzanowski – w szkole Dmowskiego” powstaje w 10. rocznicę śmierci Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej. Premiera filmu odbędzie się jeszcze w listopadzie.

mat. prasowe,zś/Stacja7

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę