Nasze projekty
fot. carloacutis.com

Wystawa o cudach eucharystycznych autorstwa bł. Carlo Acutisa. Zobacz ją online!

Carlo Acutis stawiał na pierwszym miejscu sakrament Eucharystii, którą nazywał „swoją autostradą do Nieba”. Z fascynacji Eucharystią i adoracją stworzył wystawę o cudach eucharystycznych na świecie. Można ją obejrzeć online a także pobrać plansze gotowe do druku i zorganizować wystawę w swoich lokalnych środowiskach!

Reklama

Podczas zwiedzania wystaw Meeting di Rimini w 2002 roku, Carlo zdecydował się zorganizować wystawę na temat cudów eucharystycznych uznanych przez Kościół. Nie było to łatwe zadanie: przez około dwa i pół roku wymagało również zaangażowania członków jego rodziny.

Wystawa prezentowana była na wszystkich 5 kontynentach. Ponadto, wielu proboszczów prosiło, by zebrać prezentowany materiał w formie katalogu z uroczystym wstępem napisanym przez kard. Angelo Comastri, archiprezbitera Bazyliki Watykańskiej i wikariusza generalnego Państwa Watykańskiego, jak również przez J.E. Raffaello Martinelli, ówczesnego Dyrektora Biura katechetycznego Kongregacji Doktryny Wiary. Tak też się stało.

Od tego momentu, patrząc na wyniki, wystawa, jeśli możemy tak powiedzieć, „powoduje cuda”. W samych Stanach Zjednoczonych, wystawa gościła w tysiącach parafii i na ponad 100 uniwersytetach, a ponadto była promowana na kilku Konferencjach Episkopatów, m.in. Filipin, Argentyny czy Wietnamu Pokazywana była również w Chinach i Indonezji. Istotne Bazyliki i Sanktuaria gościły wystawę Carla, w tym Sanktuarium w Gwadelupie i Fatimie.


Wystawę o cudach eucharystycznych na świecie, którą opracował Carlo Acutis można zobaczyć online poprzez pobranie materiałów:
>>>TUTAJ<<<

Plansze są dostępne w języku polskim. Na stronie istnieje także możliwość pobrania materiałów do druku i zorganizowania wystawy w parafiach czy szkołach.

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę