Nasze projekty

O co dziś chciałbyś zapytać Prymasa Tysiąclecia?

Obchodząc 38. rocznicę śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego, chcemy przypominać i na nowo wcielać w życie jego naukę, jaką pozostawił nam w licznych przemówieniach, homiliach i osobistych zapiskach. Czego dziś chciałbyś się dowiedzieć od Prymasa Tysiąclecia?

Reklama

Był wybitnym hierarchą, znakomicie wykształconym intelektualistą, wykładowcą seminarium. Był najmłodszym polskim prymasem, co samo przez się wzbudzało respekt. Zainicjował wielką Nowennę przed Tysiącleciem Chrztu Polski i zorganizował uroczystości milenijne w Poznaniu i na Jasnej Górze. Jego życie nie było wolne od przeciwności i zmagań. Przez trzy lata był więziony i przetrzymywany w odosobnieniu przez komunistów. Nie bez pokrycia powiedział przed śmiercią: „Moja droga była zawsze drogą Wielkiego Piątku na przestrzeni tych trzydziestu pięciu lat służby w biskupstwie. Jestem za nią bardzo Bogu wdzięczny”.

Nauczanie Prymasa jest aktualne do dzisiaj. O co więc dziś chciałbyś zapytać Prymasa Tysiąclecia? Może nurtują cię pytania dotyczące wiary, życia, historii, bieżących problemów, dylematów, kontrowersji? Może szukasz odpowiedzi i wskazówek do podjęcia właściwych decyzji życiowych, a może chcesz pogłębić swoją wiarę, sięgając po wartościowe teksty i rozważania? Czego chciałbyś się dowiedzieć od Prymasa Tysiąclecia?

Zachęcamy, by zadawać pytania wpisując je w poniższy, anonimowy formularz. Odpowiedzi zostaną sformułowane na podstawie tekstów dokumentujących naukę kardynała Wyszyńskiego wraz z ich omówieniem.

Reklama
Reklama

#ZapytajPrymasaWyszyńskiego

 

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę