Nasze projekty

Oratorium „Soli Deo Per Mariam” poświęcone życiu i dziełom kard. Stefana Wyszyńskiego na Jasnej Górze

W wigilię święta Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, 25 sierpnia 2021 r., w obecności pielgrzymów z całego kraju, rozpoczną się uroczystości poprzedzające beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki "Róży" Czackiej. Wprowadzeniem do tych przeżyć, będzie plenerowy koncert Filharmonii Śląskiej w Katowicach, która wykona Oratorium „Soli Deo Per Mariam” poświęcone życiu i dziełom Prymasa Tysiąclecia.

fot. mat. prasowe Jasna Góra

25 sierpnia 2021 r., w wigilię święta Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, w obecności pielgrzymów z całego kraju, rozpoczną się uroczystości poprzedzające wrześniową beatyfikację Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Wprowadzeniem do tych przeżyć, będzie plenerowy koncert Filharmonii Śląskiej w Katowicach, która wykona Oratorium „Soli Deo Per Mariam” poświęcone życiu i dziełom kardynała Stefana Wyszyńskiego. To niezwykłe i przejmujące widowisko obejrzą tysiące pielgrzymów zgormadzonych na Jasnogórskich Błoniach oraz widzowie przed telewizorami.

Oratorium wykonają: Joanna Wydorska – Klin, Joanna Motulewicz, Marcin Jajkiewicz, Rafał Maciejewski, Dariusz Kowalski. Za przygotowanie chóru odpowiada Jarosław Wolanin, a dyrygentami i kompozytorami Oratorium są: Hubert Kowalski i Piotr Pałka. Muzyczną oprawę w całości przygotowywała Orkiestra Symfoniczna  i Chór
Filharmonii Śląskiej.

Reklama

kw/mat.prasowe/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę