Nasze projekty
fot. Stacja7

Nasza książka na liście lektur szkolnych! „Ojciec wolnych ludzi” już w sprzedaży

Książka "Ojciec wolnych ludzi", która ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Stacja7, trafiła na listę lektur szkolnych. Uczniowie będą mogli dzięki niej lepiej poznać postać Prymasa Wyszyńskiego.

Reklama

Prymas Wyszyński na liście lektur

Minister Edukacji i Nauki zatwierdził 16 sierpnia listę lektur szkolnych na najbliższy rok nauki. Wśród nowych lektur jest aż dziewięć tytułów związanych z Janem Pawłem II oraz dwie, dzięki którym uczniowie poznają postać Prymasa Wyszyńskiego. Wśród nich jest także „Ojciec wolnych ludzi” – książka, którą z Pawłem Zuchniewiczem wydało Wydawnictwo Stacja7.

Książka ta pojawiła się na liście lektur uzupełniających dla poziomu rozszerzonego języka polskiego w liceach, technikach i szkołach branżowych II stopnia.

120. rocznica urodzin Prymasa Wyszyńskiego

3 sierpnia 1901 roku – czyli dokładnie 120 lat temu – urodził się kard. Stefan Wyszyński.W dniu swoich 23. urodzin przyjął święcenia kapłańskie. Dziś, w oczekiwaniu na jego beatyfikację, coraz lepiej poznajemy jego historię życia, częściej słyszymy jego nauczanie, wracają do nas słowa jego zawołania: "Soli Deo per Mariam".W rocznicę urodzin Prymasa Wyszyńskiego przypominamy jego wyjaśnienie tego hasła. Weźmy je sobie do serca – jako rachunek sumienia, jako zadanie, jako program na naszą codzienność.___________________Książka "Ojciec wolnych ludzi" już w przedsprzedaży!? https://ojciecwolnychludzi.stacja7.pl/ ?

Reklama
Posted by Stacja7.pl on Monday, August 2, 2021

Wciągająca opowieść o intrygującym człowieku

Mocarz, Mistrz, Obrońca Praw Człowieka, Narodu i Kościoła, Kapelan Armii Krajowej, Błogosławiony Patron, Ojciec Wolnych Ludzi – kardynał Stefan Wyszyński. Jak dobrze Go znamy? Jak dziś rozumiemy Jego naukę, która mimo upływu lat, zupełnie nie straciła na swojej aktualności, a wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej porusza, motywuje i stanowi drogowskaz?

Książka Pawła Zuchniewicza „Ojciec wolnych ludzi” to beletryzowana biografia kardynała Wyszyńskiego. Wydawnictwo Stacja7 opracowało wznowienie tej publikacji w nowoczesnej szacie graficznej, atrakcyjnej dla młodego czytelnika. 

POLECAMY: „Taki Prymas zdarza się raz na tysiąc lat”

Reklama

Młodzież pyta, prymas odpowiada

Nowe wydanie, poza pierwotną treścią wydaną w roku 2011 przez wydawnictwo Znak, zawiera oryginalny suplement. Przygotowany przez Wydawnictwo Stacja7 “bonus” ma charakter ponadczasowej “rozmowy z Prymasem”, w której pytania zadają czytelnicy portalu Stacja7.pl, a odpowiedzi, opracowanych przez Pawła Zuchniewicza w oparciu o fragmenty różnych pism – “udziela” sam kard. Stefan Wyszyński.

Zarówno pierwotna treść książki, jak i dodatek współtworzony z młodymi użytkownikami portalu Stacja7.pl, stanowią wartościowe i unikatowe w formie materiały służące zapoznaniu się z nauką Prymasa Tysiąclecia przez ludzi młodych.

Obecne na rynku pozycje poświęcone postaci kardynała Wyszyńskiego są raczej skierowane do „dojrzałego” czytelnika lub wręcz są to opracowania naukowe. Naszym zdaniem istnieje duża potrzeba, by życie Prymasa Tysiąclecia znała także młodzież. Książka „Ojciec wolnych ludzi” w tej nowej odsłonie, pokazuje przepiękne i jednocześnie bardzo trudne życie Prymasa ale także pokazuje jakim był człowiekiem, przebija tam mądrość, niebanalna ironia, zaskakujący humor, ale też ojcowskie ciepło i troska – podkreśla Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7 i prezes Wydawnictwa Stacja7.

Reklama

PRZECZYTAJ: Prymas Wyszyński, mądrość, niebanalna ironia i zaskakujący humor. Aneta Liberacka o książce “Ojciec wolnych ludzi”

Już w sprzedaży!

Książkę można zamawiać na poświęconej jej stronie ojciecwolnychludzi.stacja7.pl oraz w księgarni internetowej Dobroci.pl.

Książka została wydana pod honorowym patronatem Archidiecezji Warszawskiej


Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę