Nasze projekty

100 dni do beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego

Już za sto dni, 7 czerwca na Placu Piłsudskiego w Warszawie, odbędzie się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego.

Reklama

W niedzielę 7 czerwca spotkamy się na Placu Piłsudskiego, by wspólnie modlić się za wstawiennictwem nowego błogosławionego i dziękować Bogu za niezwykły dar Prymasa Tysiąclecia. By na nowo wsłuchać się w jego naukę, naśladować jego kroki w służbie Kościołowi i drugiemu człowiekowi. Sto dni to odpowiedni czas, by zaplanować udział w Mszy świętej beatyfikacyjnej wybitnego hierarchy, znakomicie wykształconego intelektualisty, wykładowcy seminarium, najmłodszego polskiego prymasa.

Obchodząc “studniówkę” tego wydarzenia, warto zadać sobie pytanie o znajomość nauki Prymasa. Skorzystajmy z czasu przed beatyfikacją, by dowiedzieć się czegoś więcej o kardynale Wyszyńskim, by poznać lub zgłębić jego naukę. By przekonać się, jak ważną był postacią dla Kościoła, ale także dla każdego z nas.

Na stronie beatyfikacyjnej możemy zapoznać się z dwiema częściami biografii prymasa Wyszyńskiego autorstwa Ewy Czaczkowskiej. Z myślą o młodszym pokoleniu na portalu Stacja7 powstał cykl “Od siebie”, w którym młodzi mają okazję poznać odpowiedzi na pytania obecnie ich nurtujące, i tym samym odkryć aktualność nauki i bliskość kardynała – jako pasterza, przewodnika i ojca duchowego. Postać kardynała Wyszyńskiego przybliżana jest także podczas wielu debat organizowanych w całym kraju i w czasie spotkań modlitewnych, inicjowanych przez osoby świeckie i duchownych. 

Reklama
Reklama

Wykorzystajmy kolejne sto dni na lepsze poznanie wyjątkowej postaci Prymasa Tysiąclecia, przekonajmy się osobiście jak jest on bliski każdemu Polakowi.

7 czerwca spotkajmy się na Placu Piłsudskiego w Warszawie! 

Reklama
Reklama

Informacje o sposobie dystrybucji darmowych wejściówek znajdują się na oficjalnej stronie internetowej beatyfikacji kard. Wyszyńskiego. Można się również kontaktować z Biurem Komitetu Organizacyjnego, mieszczącym się przy Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej Warszawskiej przy ulicy Miodowej 17/19, budynek C, pokój nr 2, w godz. od 9 do 14; e-mail – [email protected]; tel. 22 53 17 265; 22 53 17 261.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę