Nasze projekty

Papież prosi o modlitwę w intencji pokoju

O pokój i harmonijne współistnienie - to intencja modlitwy papieża w styczniu. Nabiera ona szczególnego znaczenia zwłaszcza w obliczu ostatnich wydarzeń w Iranie i Iraku oraz prześladowania chrześcijan nasilającego się w Afryce.

„W podzielonym i rozbitym świecie, pragnę zaprosić wszystkich wierzących, a także wszystkich ludzi dobrej woli do pojednania i braterstwa. Nasza wiara wzywa do szerzenia wartości pokoju i zgodnego współistnienia. I do dzielenia tych wartości poprzez kulturę dialogu i wzajemne poznanie. Módlmy się, aby chrześcijanie wraz z wyznawcami innych religii oraz ludźmi dobrej woli promowali pokój i sprawiedliwość w świecie. Dziękuję“ – mówi Franciszek w wideowiadomości dotyczącej intencji modlitewnej na styczeń.

Modlitwa o pokój może być odebrana nie tylko w kontekście obchodzonego 1 stycznia Światowego Dnia Pokoju, ale również jako bieżąca reakcja na zaogniającą się sytuację na Bliskim Wschodzie. Wieczorem 2 stycznia w Badgadzie w ostrzale sił rakietowych USA zginął gen. Kasej Sulejmani, dowódca elitarnych irańskich sił Al-Kuds. Ataku dokonano z użyciem śmigłowców bojowych lub dronów. Zginęło łącznie osiem osób, a dziewięć zostało rannych. Hesbollah już zapowiedział zemstę, USA ewakuują z tego terenu swoich obywateli, przywódcy światowi przestrzegają przed eskalacją dalszego konfliktu w tym regionie.

Reklama
Reklama

ad, Vatican News/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite