Nasze projekty

Papież o beatyfikacji ks. Machy: Niech jego męczeństwo będzie owocnym ziarnem nadziei i pokoju

Po odmówieniu modlitwy „Anioł pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa, papież Franciszek nawiązał do obchodzonego na poziomie diecezjalnym Światowy Dzień Młodzieży, a także przypomniał o wczorajszej beatyfikacji w Katowicach ks. Jana Machy. "Oklaskujmy nowego Błogosławionego!" - powiedział Ojciec Święty pozdrawiając wszystkich Polaków.

fot. vaticannews/ YouTube.com

Papież Franciszek po modlitwie Anioł Pański przypomniał o obchodzinym dziś Światowym Dniu Młodzieży. Z tego powodu obok Ojca Świętego w oknie pojawili się przedstawiciele młodzieży z Rzymu. Pozdrawiam serdecznie chłopców i dziewczęta z naszej diecezji i życzę, aby wszyscy ludzie młodzi na świecie poczuli, że są żywą częścią Kościoła, czynnymi uczestnikami jego misji. Dziękuję za przybycie! I nie zapominajcie, że królować to znaczy służyć. Co to było? Panować to znaczy służyć. Wszyscy razem: królować to służyć. Jak uczy nas nasz Król. Teraz poproszę młodych, by was pozdrowili – powiedział papież.

Ojciec Święty zwrócił także uwagę na postać ks. Jana Machy – nowego błogosławionego. Wczoraj w Katowicach został beatyfikowany ksiądz Jan Franciszek Macha, zabity z nienawiści do wiary w 1942 roku, w sytuacji prześladowań Kościoła przez reżim hitlerowski. W mrokach więzienia znalazł w Bogu siłę i łagodność, by stawić czoła tej męce. Niech jego męczeństwo będzie owocnym ziarnem nadziei i pokoju. Oklaskujmy nowego Błogosławionego! powiedział papież. zwłaszcza z Polski i Stanów Zjednoczonych Ameryki – dodał.

kw/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę