Nasze projekty

Kard. Stella do księży: nie szukajcie własnych korzyści

- Jesteśmy powołani do bycia sługami nie dążącymi do zysku, którzy nie szukają w swej posłudze własnej korzyści, ani nie wysuwają pretensji do nagrody i roszczeń - powiedział kard. Beniamino Stella do uczestników międzynarodowego zgromadzenia Unii Apostolskiej Kleru w Rzymie.

W homilii podczas Mszy św. prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa wyjaśnił, na czym powinien polegać „prawdziwy autorytet” kapłana. Wskazał, że nie może on „wykorzystywać stroju duchownego do rozwijania własnego «ja»”, gdyż – jak się wyraził, cytując papieża Franciszka – „ksiądz jest człowiekiem bosym”. Oznacza to „pielęgnowanie komunii i braterskich relacji”. – Powinniśmy żyć darem z samych siebie na rzecz braci – podkreślił kardynał.

Prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa wezwał członków Unii do unikania „pochlebstw władzy”, karierowiczostwa i „szukania własnej chwały”. Zachęcił ich też do „noszenia w sercu i przedstawiania Panu na modlitwie kapłanów samotnych i przeżywających trudności, którzy przeżywają wewnętrzne ciemności”.

Reklama
Reklama

– Wartość Unii Apostolskiej Kleru polega na pomocy kapłanom, by nie utracili głębokiego kontaktu z darem, otrzymanym podczas święceń – stwierdził włoski purpurat kurialny.

Reklama
Reklama

Unia Apostolska Kleru, powstała ponad 150 lat temu we Francji z inicjatywy ks. Victora Lebeuriera. Jest stowarzyszeniem duchownych diecezjalnych, którzy zobowiązują się we wzajemnym wsparciu realizować w pełni życie według Ducha, poprzez pełnienie swej posługi. Jej cechą charakterystyczną jest uprzywilejowanie braterstwa, wypływającego z sakramentu święceń, w celu popierania wśród duchowieństwa i w Kościele życia wspólnotowego, wzorowanego na modelu wspólnoty apostołów z Chrystusem.


pb (KAI/SIR) / Rzym

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite