Nasze projekty

Rzymski kościół z arcydziełami Caravaggia zamknięty z powodu koronawirusa

Z powodu stwierdzenia u jednego z tutejszych kapłanów zarażania koronawirusem zamknięty do odwołania został kościół św. Ludwika w Rzymie. Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych przez turystów świątyń Wiecznego Miasta, a zarazem pierwsza zamknięta z powodu epidemii.

Turystów przyciągają znajdujące się tutaj słynne dzieła Caravaggia, takie jak „Męczeństwo św. Mateusza”, „Św. Matusz i anioł” oraz najsłynniejszy – „Powołanie św. Mateusza”.

Pracujący w tej świątyni 43-letni duchowny w połowie lutego pojechał samochodem do Francji, gdzie 28 lutego stwierdzono u niego koronawirusa. Obecnie przebywa w szpitalu w Paryżu. Pozostałych księży mieszkających przy kościele św. Ludwika (San Luigi dei Francesi) poddano kwarantannie.

Decyzję w sprawie zamknięcia świątyni podjęła ambasada Francji we Włoszech. Dotyczy ona także innego francuskiego kościoła w Rzymie pw. św. Iwa (Sant’Ivo dei Bretoni).

Reklama
Reklama

Kościół św. Ludwika jest narodową świątynią Francuzów w Rzymie od 1539 r. Znajduje się w centrum Rzymu, pomiędzy Piazza Navona i Panteonem.

KAI, ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite