Potężna eksplozja w Ghanie. Kilkaset budynków zniszczonych, są ofiary

Co najmniej 17 osób zginęło po potężnej eksplozji, do której doszło w wyniku zderzenia ciężarówki, przewożącej materiały wybuchowe do kopalni złota, i motocykla na zachodzie Ghany - poinformowało BBC.

fot. Virgyl Sowah/Unsplash

Do eksplozji doszło w czwartek wieczorem. Wybuch zniszczył około 500 budynków, zginęło co najmniej 17 osób, a 59 jest rannych.

Do wypadku doszło w miejscowości Apiate, pomiędzy miastami Bogoso i Bawdie, 140 km od kopalni złota Chirano, należącej do kanadyjskiego przedsiębiorstwa Kinross Gold Corporation, do której zmierzała ciężarówka.

Ogromne zniszczenia po eksplozji

Filmy opublikowane w mediach społecznościowych pokazują ogromne miejsce wybuchu, zniszczone budynki. Zdjęcie, które opublikował członek rady miejskiej przedstawia głęboki krater w centrum wybuchu.

Reklama

„Zalecono obywatelom, aby opuścili ten obszar i udali się do okolicznych miasteczek dla zachowania bezpieczeństwa w czasie, gdy trwa akcja ratownicza” – poinformowała lokalna policja.

„To naprawdę tragiczne wydarzenie”

Prezydent Ghany Nana Akufo-Addo przekazał, że wojsko dołączyło do działań ratowniczych oraz potwierdził, że są ofiary śmiertelne.

„To naprawdę tragiczne wydarzenie i chciałbym przekazać w imieniu rządu głębokie wyrazy współczucia rodzinom zmarłych” – oświadczył Akufo-Addo.

Reklama

kh, PAP/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę