Libański ksiądz prosi wierzących na całym świecie o modlitwę

Ciągle rośnie liczba ofiar i osób rannych po wtorkowej eksplozji w Bejrucie. Libański ksiądz katolicki poprosił wierzących na całym świecie o modlitwę za mieszkańców jego kraju.

FOT. AFP/Associated Press/East News

– Pokładamy wielkie zaufanie w was i w waszych modlitwach, i że Pan uchroni Liban przed złem dzięki waszym modlitwom – powiedział ks. Miled el-Skayyem z kaplicy św. Jana Pawła II w libańskim Keserwan w oświadczeniu dla mediów.

Wtorkowa eksplozja w porcie w Bejrucie spowodowała ogromne zniszczenia: wybite okna, zniszczone samochody oraz budynki. Według najnowszych danych zginęło co najmniej 100 osób, a 4 tysiące zostało rannych. – To była ogromna katastrofa, a całe miasto zostało prawie zrujnowane – powiedział we wtorek CNA Antoine Tannous, libański dziennikarz.

Premier Libanu Hassan Diab zapowiedział, że środa będzie narodowym dniem żałoby. Liban jest krajem podzielonym między muzułmanów sunnickich, muzułmanów szyickich i chrześcijan, z których większość to katolicy maronici. Wszyscy zwracają się w tym trudnym czasie w o pomoc do św. Szarbela, pochodzącego z Libanu.

Reklama
Reklama

– On nie ma żadnych geograficznych ani religijnych ograniczeń. Kiedy ludzie proszą – odpowiada – zapewnił o. Louis Matar, rektor sanktuarium św. Szarbela. 

CNA, vaticannews, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę