Bejrut po eksplozji. Niedługo otwarcie zniszczonego kościoła

Niespełna rok po silnej eksplozji w porcie Bejrutu, zostanie ponownie otwarty zabytkowy kościół św. Józefa w stolicy Libanu. Wybuch mocno uszkodził świątynię, prowadzoną przez jezuitów, jednak udało się ją wyremontować.

Kościół, oddalony trzy kilometry od stołecznego portu, zbudowano w 1875 roku. Wybuch sprzed roku uszkodził dach i poddasze, okna, drewniane drzwi oraz zniszczył instalację elektryczną. Świątynię udało się wyremontować m.in. dzięki pieniądzom przekazanym przez papieskie stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

Większość drewnianych okien i drzwi została zniszczona, poważnie ucierpiał również dwuspadowy dach. Można było zobaczyć wiele pęknięć w suficie kościoła i wiele innych zniszczeń spowodowanych wybuchem – powiedział Farid Hakimé, inżynier nadzorujący renowację kościoła, który ma zostać otwarty w przyszłym miesiącu.

Eksplozja w Bejrucie

Do potężnego wybuchu w bejruckim porcie doszło 4 sierpnia 2020 roku. Eksplodowało 2750 ton azotanu amonu, składowanego od 6 lat w portowym magazynie.

Reklama

Co najmniej 190 osób zginęło, a ponad 6500 odniosło rany. Port i sąsiadujące z nim części miasta zostały poważnie zniszczone, ok. 300 tys. mieszkańców miasta zostało bez dachu nad głową.

kh/Vatican News/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę