Nasze projekty

Bejrut. Cud narodzin w czasie eksplozji

O niezwykłym wydarzeniu w stolicy Libanu napisał portal borakdaily.com. W szpitalu, tuż po eksplozji, narodziła się dziewczynka. Jej rodzice dali jej na imię "Bejrut". W tym samym szpitalu na świat przyszedł także mały George, a jego tata uwiecznił na pamiątkowym filmie falę uderzeniową, która w wyniku eksplozji dotarła do szpitala.

Jak pisze borakdaily.com szpital znalazł się w polu rażenia podmuchu, wywołanego eksplozją w porcie. Wybuch spowodował niemal zawalenie budynku, rannych zostało kilku pracowników szpitala. Obecny w szpitalu lekarz dyżurny przyjmował poród małej dziewczynki. Na zdjęciach widać, że także i on odniósł obrażenia, ale dbał, by nowo narodzona dziewczynka przyszła na świat bezpiecznie.

Zdjęcia, jakie opublikowano na stronie Viral Media Johor widać także mamę dziewczynki pośród odłamków szkła z szyby, która upadła na nią po eksplozji. Rodzice postanowili dać małej dziewczynce na imię Bejrut.

Reklama

Ketika letupan berlaku di Beirut hujung minggu lalu… Seorang wanita secara kebetulan sedang dalam proses melahirkan…

Posted by Viral Media Johor on Sunday, August 9, 2020

Podobnie jak dziewczynka, tuż po eksplozji przyszedł na świat mały George. Wybuch i jego konsekwencje uwiecznił na filmie tata rodzącego się w szpitalu chłopca, Edmound Khneisser. W drugiej części filmu widać, jak sam próbuje zgarniać z łóżka, na którym leżała jego żona, potłuczoną szybę. Mimo, że nagranie wygląda bardzo groźnie, wszyscy wyszli z tej sytuacji bez szwanku, a mały Geogre Khnaisser urodził się bezpiecznie. W imieniu syna napisał później w mediach społecznościowych „Dziękuję za sprowadzenie mnie bezpiecznie na ten świat”. Jego film opublikowała na swoim koncie na Instagramie agencja Reutersa.

Reklama

os/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę