Nasze projekty

Eksplozja w centrum Madrytu. Budynek należał do kościoła

W centrum Madrytu około godziny 15 doszło do wybuchu. Zniszczony został wielopiętrowy budynek. Zginęły 3 osoby.

Twitter.com/@el_pais

Do silnej eksplozji doszło przed godziną 15 w centrum stolicy Hiszpanii. Uszkodzony został budynek przy ulicy Toledo 98.W tamtym rejonie znajduje się dom opieki i szkoła.

Zrujnowana budowla znajduje się w bliskim sąsiedztwie parafii San Pedro El Real w dzielnicy Latina  i należała ona do kościoła. Z oświadczenia stołecznej archidiecezji wynika, iż w chwili tragicznego zdarzenia we wnętrzu sześciopiętrowego obiektu mogli znajdować się ludzie. Przedstawiciele struktur kościelnych twierdzą, że w dalszym ciągu trwają poszukiwania osoby świeckiej, zatrudnionej przez archidiecezję madrycką.

Reklama

 

Do wybuchu w budynku mieszkalnym w centrum Madrytu doszło w środę prawdopodobnie wskutek wycieku gazu – poinformował burmistrz hiszpańskiej stolicy Jose Luis Martinez-Almeida. Dodał, że dotychczas potwierdzono śmierć 3 osób. Są też ranni – to głównie przechodnie, na których spadły odłamki gruzu.

Informacja o wybuchu została podana też na profilu twitterowym Obrony Cywilnej. Prosi się w niej mieszkańców o unikanie tamtych okolic i ułatwienie przejazdu i pracy służbom ratunkowym.

SPRAWDŹ: Przy szpitalu w Neapolu zapadła się ziemia. Chorzy ewakuowani

ag/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę