Nauczyciel został ukarany za mówienie uczniom, że są tylko dwie płcie

Nauczyciel biologii w hiszpańskiej szkole średniej został zawieszony za to, że w czasie swoich lekcji mówił uczniom, że istnieją tylko dwie płcie: męska i żeńska.

Twitter.com/@okdiario

Wszystko wydarzyło się w szkole średniej w podmadryckiej Alcala de Henares. W kwietniu Jesus Luis Barron Lopez, nauczyciel z 25-letnim doświadczeniem przeprowadził lekcję biologii o seksualności człowieka. Posiłkował się aktualnym podręcznikiem. Wyjaśnił, że chociaż istnieją osoby transseksualne, które za pomocą operacji mogą zmienić swoje genitalia, to genetycznie zachowują chromosomy płci swojego urodzenia.

Po lekcji zaczęły pojawiać się skargi rodziców, którzy nie zgadzali się z treścią nauczania. Nauczyciel zadeklarował, że jest gotów przeprosić, jeżeli kogoś uraził, ale w trakcie swojej lekcji opierał się tylko na dowodach naukowych.

Później Barron Lopez został zawieszony na 6 miesięcy w prawie wykonywania zawodu przez radę ds. edukacji wspólnoty Madrytu. Jednocześnie jego pensja została obniżona o 600 euro. Jak pisze portal Okdiario, komentarze nauczyciela na lekcji zostały uznane za „homofobiczne, rasistowskie o patriarchalne”. Miały też wyrażać pogardę dla innych grup.

„Nie ma czegoś takiego jak wachlarz płci”


Barron Lopez, reprezentowany przez organizację Prawników Chrześcijańskich, złożył skargę do sądu twierdząc, że jest ofiarą prześladowań ideologicznych. Twierdzi też, że nie dano mu prawa do obrony.

Stowarzyszenie Prawników Chrześcijańskich odwołało się od decyzji dotyczącej nauczyciela i podjęło działania prawne przeciwko dyrektorce i inspektor. To dowód na to, że nauka i biologia nie są kompatybilne z ideologią LGBT. Nie ma czegoś takiego jak „wachlarz płci” – podkreśliła Polonia Castellanos ze stowarzyszenia.

Reklama
Reklama

Chcą mnie uciszyć, mnie i tysiące innych nauczycieli biologii czy innych przedmiotów, gdyż odrzucamy jednolite myślenie po totalitarnej linii ideologicznej XXI wieku – powiedział Barron Lopez portalowi Okdiario. Nauczyciel przekazał też, że w szkole w której nauczał organizowane były w godzinach lekcyjnych pogadanki na temat „ideologii gender”. Według wychowawcy prowadzące do demoralizacji nieletnich zajęcia odbywały się bez wiedzy i zgody rodziców. Barron Lopez przekazał, że używano podczas nich rysunków i filmów „graniczących z pornografią”, przez co dzieci czuły się nieswojo.

ag/PAP/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę