Hiszpania: Senat poparł ustawę o eutanazji. Tysiące osób protestuje

Senat Hiszpanii zatwierdził ustawę legalizującą eutanazję. Osoba wnioskująca o śmierć wspomaganą będzie musiała przejść szereg konsultacji medycznych, które potwierdzą, że cierpi na poważną, chroniczną, a zarazem nieuleczalną chorobę. Dokument wróci jednak do niższej izby, Kongresu Deputowanych, gdyż senatorowie zgłosili do projektu ustawy kilka poprawek.

Wersja, którą senat przekaże pod ostateczne głosowanie Kongresowi Deputowanych przewiduje, że konieczne będzie dwukrotne wnioskowanie o dopuszczenie do zabiegu eutanazji, aby wykluczyć ewentualną pomyłkę lub wykluczyć zmuszanie kogoś do poddania się śmierci wspomaganej. Maksymalnie, od złożenia wniosku do eutanazji nie powinno minąć więcej niż 40 dni.

W związku z przekazaniem przez Senat projektu ustawy Kongresowi Deputowanych, Hiszpańskie Stowarzyszenie Adwokatów Chrześcijańskich (AEAC) wezwało posłów do odrzucenia dokumentu podczas głosowania w niższej izbie parlamentu. Władze katolickiej organizacji ujawniły też, że pod petycją domagającą się zaniechania legalizacji eutanazji podpisało się już 12 tys. obywateli Hiszpanii.

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę