Dzień Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Sprawdź, jak możesz pomóc

W niedzielę, 16 sierpnia, obchodzimy w Polsce Dzień Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. O taką inicjatywę zaapelował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. To okazja nie tylko do wsparcia duchowego i modlitewnego, ale także materialnego.

W Apelu o pomoc dla mieszkańców stolicy Libanu abp Gądecki wezwał, aby tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za poszkodowanych i zmarłych w wyniku tragedii. Poprosił także, aby tego dnia po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych za pośrednictwem Caritas Polska. Jednocześnie podziękował wszystkim za już ofiarowaną pomoc, „zwłaszcza polskim strażakom i medykom, którzy nazajutrz po tragedii udali się na miejsce wypadku, aby świadczyć doraźną pomoc i walczyć o zdrowie i życie ofiar tragedii”. – Dziękuję już dziś wszystkim, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą ofiary wydarzeń w Bejrucie – napisał przewodniczący Episkopatu.

4 sierpnia br. w Bejrucie doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, przynosząc ponad 220 ofiar śmiertelnych, ponad 6 tys. rannych i szkody materialne oszacowane na miliardy dolarów.

Jak pomóc Bejrutowi

Reklama
Reklama

Bardzo wiele organizacji prowadzi dziś zbiórki pieniędzy, które przekazane zostaną na pomoc poszkodowanym. Oto kilka inicjatyw, do których można dołączyć

Caritas Polska w niedzielę, 16 sierpnia, przeprowadzi przy parafiach zbiórki do puszek. Ponadto można pomóc na 3 sposoby:
• Dokonując wpłaty na stronie caritas.pl/Bejrut
• Wpłacając dowolną kwotę na konto nr 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 (tytuł wpłaty: BEJRUT)
• Wysyłając SMS o treści BEJRUT pod numer 72052 (koszt 2,46 zł)

Można również dołączyć do zbiórek prowadzonych za pośrednictwem aplikacji Facebooka. Prowadzi taką np. Caritas archidiecezji łódzkiej (kliknij), Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (kliknij), Polska Misja Medyczna (kliknij) i Polska Akcja Humanitarna (kliknij). Do zbiórki można dołączyć również poprzez portal siepomaga.pl czy zrzutka.pl, gdzie środki zbiera Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Reklama
Reklama

Zbiórkę pieniędzy prowadzi także będący w Bejrucie ks. Przemysław Szewczyk. Na stronie www.domwschodni.pl można znaleźć wszystkie informacje o możliwości wsparcia.

os, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę