Nasze projekty

Pierwsza komunia w Aleppo

W zrujnowanym wieloletnią wojną syryjskim mieście katolicy świętowali radosną uroczystość.

W minioną niedzielę w parafii św. Franciszka w Aleppo pierwszą komunię przyjęło czternaścioro dzieci. Liturgii Eucharystycznej przewodniczył proboszcz o. Ibrahim Alsabagh, koncelebrował o. Yosef, a śpiewy wykonywał parafialny chór dziecięcy. Uroczystość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem oraz małym poczęstunkiem dla dzieci i rodziców w ogrodzie klasztornym. – Czuliśmy się w niebie przyjmując Pana Jezusa do naszego serca, jednocząc się z Jego Ciałem i Krwią – cytuje wypowiedź jednego z dzieci parafialna strona internetowa.

Reklama
Reklama

Sytuacja w Aleppo jest dramatyczna. Miasto zniszczone wieloletnimi działaniami wojennymi zmaga się z konsekwencjami ograniczeń wprowadzonych, aby zapobiec epidemii koronawirusa. Ceny żywności są horrendalnie wysokie i wielu mieszkańców cierpi głód. Proboszcz parafii św. Franciszka, o. Ibrahim Alsabagh OFM w wywiadzie dla Stowaryszenia Pro Terra Sancta stwierdził, że obecna sytuacja jest gorsza niż wtedy, gdy miasto było pod bombami. Mimo ograniczonych środków parafia stara się prowadzić projekty pomocowe, zorganizowała także letnie półkolonie, w których uczestniczy ponad 600 dzieci wszystkich obrządków. W trakcie codziennych spotkań prowadzone są gry, zabawy i warsztaty, ale – co równie ważne – dzieci otrzymują pożywny posiłek. 

Działania katolickiej parafii w Aleppo można obserwować na polskojęzycznej stronie internetowej: https://latinparishaleppo.org/plhttps://latinparishaleppo.org/pl

Reklama

ah, Parafia św. Franciszka w Aleppo/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę