Nasze projekty

Paryż: dwie osoby zabite w operacji antyterrorystycznej

Według niepotwierdzonych informacji, pierwsza ofiara to jeden z terrorystów, który został trafiony przez snajpera. Prokuratura potwierdziła natomiast, że w obławie zginęła też kobieta, która w mieszkaniu wysadziła się w powietrze

Od 4.30 rano antyterroryści szturmują jedno z mieszkań, gdzie miały zabarykadować się osoby związane z piątkowymi zamachami w centrum Paryża. Celem policyjnej operacji ma być jest Abdelhamid Abbaoud, organizator zamachów. Do tej pory przypuszczano, że jest on w Syrii. W trakcie obławy ranne zostały co najmniej trzy osoby, w tym dwóch policjantów i przechodzień. Policjanci mieli też zatrzymać pięciu napastników w pełnym uzbrojeniu. Na miejscu wciąż słychać strzały i eksplozje, a policja zablokowała ruch na okolicznych ulicach. Część mieszkańców ewakuowano. Władze apelują do obywateli, by pozostali w domach, a do tych, którzy mieli dzisiaj udać się do Saint Denis, aby zmienili plany.

Policyjną akcję na bieżąco śledzą prezydent Francois Hollande, premier Manuel Valls i minister spraw wewnętrznych Bernard Cazenevue. Wszyscy są teraz w Pałacu Elizejskim.

Reklama
Reklama

W piątkowych zamachach w Paryżu zginęło 129 osób, a ponad 400 zostało rannych. Do ataków przyznało się Państwo Islamskie. Zamachy miały zostać przeprowadzone przez grupę 9 osób. Siedmiu napastników zostało zabitych w ich trakcie.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Wojciech Cegielski, Paryż/Siekaj

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite