Nasze projekty

Otworzył się polski worek w medalami! Anita Włodarczyk mistrzynią olimpijską

To medalowy dzień Polaków! Srebrny medal zdobyły polskie kajakarki, brązowy w zapasach wywalczył Tadeusz Michalik, a w rzucie młotem Anita Włodarczyk została mistrzynią olimpijską, a Malwina Kopron zajęła trzecie miejsce!

Poland's Anita Wlodarczyk reacts while competing in the women's hammer throw final during the Tokyo 2020 Olympic Games at the Olympic Stadium in Tokyo on August 3, 2021. (Photo by Andrej ISAKOVIC / AFP)

Najpierw o poranku polskiego czasu Karolina Naja i Anna Puławska zdobyła srebrny medal w konkurencji K2 na 500 metrów. Później brąz w zapasach w kategorii 97 kilogramów wywalczył Tadeusz Michalik.

Co ciekawe, Tadeusz Michalik powtórzył wyczyn swojej siostry. W 2016 roku w Rio de Janeiro Monika Michalik w zapasach w stylu wolnym zdobyła brązowy krążek. Polak zdobył swój medal rok po operacji serca. W zeszłym roku zdiagnozowano u niego arytmię, a lekarze wykonali ablację. Dopiero powtórny zabieg przyniósł oczekiwane efekty i Michalik mógł kontynuować swoją karierę.

Dwa polskie medale w młocie

To nie był jednak koniec dobrych wiadomości dla polskich kibiców. W finale konkursie rzutu młotem kobiet złoty medal wywalczyła Anita Włodarczyk, zdobywając swój trzeci tytuł mistrzyni olimpijskiej. Na najniższym stopniu podium stanęła także Malwina Kopron.

Reprezentacja Polski ma już sześć medali: dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe.