Nasze projekty

Róża Kozakowska ze złotym medalem mistrzostw świata! „Wiara czyni cuda”

Trwają Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Świata w Paryżu. Po raz kolejny w swojej karierze złoty medal w rzucie maczugą zdobyła Róża Kozakowska. "Ja, jak chcę, to potrafię. Bo siła woli, a przede wszystkim wiara, czyni cuda!" - mówiła tuż po konkursie.

fot. Polski Komitet Paraolimpijski/ Twitter.com

Historia Róży Kozakowskiej jest inspiracją dla wielu osób, które zmagają się z trudami przeszłości i ciężką chorobą. W dzieciństwie doświadczyła przemocy ze strony ojczyma. To sport okazał się dla niej największą pasją i siłą do pokonywania trudności.

ZOBACZ >>> Róża Kozakowska: Moim największym bogactwem są: Bóg, wiara i przyjaciele

Na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio w 2021 roku startowała w paralekkoatletyce, zdobywając dwa medale: złoty w rzucie maczugą oraz srebrny w pchnięciu kulą.

Reklama

W niedzielę, 9 lipca dorzuciła do swojej kolekcji kolejny złoty medal, tym razem podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Paryżu. Startowała w rzucie maczugą, w najlepszej próbie osiągając odległość 27, 89 m.

Do końca zżerały mnie nerwy, jak tam siedziałam na tym siedzisku, bo patrzę – 24 metry, potem znów 24 – przecież stać mnie na więcej, ja wiem to! Nawet, jak w tym roku jeszcze tyle nie rzuciłam, ale to nieważne, bo ja, jak chcę, to potrafię. Bo siła woli, a przede wszystkim wiara, czyni cuda! – mówiła po konkursie.

Reklama

CZYTAJ TEŻ >>> Róża Kozakowska, paraolimpijka z Tokio: “Zawsze powtarzam to, że miałam, mam i będę mieć jedynego przyjaciela, jakim jest Bóg”

W Paryżu po medale sięgnęli także inni polscy sportowcy. Złoty medal w skoku wzwyż zdobył Maciej Lepiato. Natomiast po srebrny medal w pchnięciu kulą w kategorii T55 sięgnął Lech Stoltman. Srebrny medal wywalczyła także Magdalena Andruszkiewicz, która startowała w biegu na 100 metrów w kategorii T72.

pzsnstart.eu, sport.interia.pl,pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę