Dawid Kubacki odebrał medal olimpijski! Wręczyła go legendarna, polska olimpijka

We wtorek odbyła się ceremonia medalowa, podczas której Dawid Kubacki odebrał brązowy medal igrzysk olimpijskich w Pekinie! Zdobył go zajmując trzecie miejsce w konkursie na skoczni normalnej. Polakowi krążek wręczyła rodaczka i legenda polskiego kolarstwa, Maja Włoszczowska.

fot. Wikimedia Commons

Dawid Kubacki w niedzielę zdobył brązowy medal w konkursie na skoczni normalnej. To jego pierwszy, indywidualny medal zdobyty podczas igrzysk olimpijskich. Podczas dzisiejszej ceremonii, medale skoczkom wręczała Maja Włoszczowska, legendarna polska kolarka. Sportsmenka jest członkinią Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Po złoto olimpijskie sięgnął Japończyk Ryoyu Kobayashi, a za nim uplasował się Austriak Manuel Fettner. Po pierwszej serii Kubacki zajmował ósme miejsce, jednak dzięki dobrej odległości w drugiej serii awansował na podium i zdobył brązowy medal.

Reklama
Reklama

Kolejne szanse medalowe czekają na polskich skoczków już w sobotę w konkursie indywidualnym na skoczni dużej oraz w poniedziałek, kiedy to zmierzą się w konkursie drużynowym.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie potrwają od 4 do 20 lutego.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę