Nasze projekty

Anna Wojtas uhonorowana medalem „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej”

Kard. Kazimierz Nycz odznaczył dziś redaktor Annę Wojtas medalem "Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej". Przez siedem lat Anna Wojtas pracowała w Biurze Prasowym Archidiecezji Warszawskiej. "Dziś zebraliśmy się, aby wybrzmiało nasze wspólne: dziękuję" - podkreślił ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik Archidiecezji Warszawskiej.

fot. Archidiecezja Warszawska

W czasie kameralnej uroczystości w Domu Arcybiskupów Warszawskich za siedmioletnią pracę Anny Wojtas dziękował metropolita warszawski, zespół biura prasowego, współpracownicy z Kurii Metropolitalnej Warszawskiej oraz dziennikarze.

Kiedy przed siedmioma laty zaproponowałem Ani Wojtas dołączenie do zespołu Biura Prasowego Archidiecezji Warszawskiej, usłyszałem słynne: „pomyślę”. I po kilku dniach Ania rzeczywiście zgodziła się, żeby dołączyć do naszego zespołu. Wiedziałem kogo zapraszam, bo to właśnie redaktor Anna Wojtas była kierownikiem mojego stażu w Katolickiej Agencji Informacyjnej – powiedział ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik Archidiecezji Warszawskiej.

Dziś zebraliśmy się, aby wybrzmiało nasze wspólne „dziękuję” za siedem lat pracy w Biurze Prasowym Archidiecezji Warszawskiej. W pracy Ani Wojtas łączą się takie elementy, które możemy nazwać odpowiedzialnością, profesjonalizmem i zaangażowaniem. To wszystko łączy się w kompetencję, która musi być duża, jeśli myślimy o pracy dziennikarskiej w takim miejscu, jak instytucja kościelna – dodał.

Reklama

W tym słowie łączy się też ciepło i taka ludzka twarz, którą miałaś i którą masz i którą emanowałaś, jeśli ktoś myślał o współpracy z biurem prasowym. Za to bardzo dziękuję – mówił ks. Śliwiński.

Światowe Dni Młodzieży, beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej, a w ostatnim czasie również synod to tylko część wydarzeń, przy których pracowała. Dziękujemy za siedem lat pracy przy różnych wydarzeniach. Życzę, aby ta życzliwość, o której mówił ks. Przemek, pozostała narzędziem do pracy w nowych miejscach, czy będzie to praca naukowa czy medialna – mówił kard. Nycz, który odznaczył Annę Wojtas medalem „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej”.

fot. Archidiecezja Warszawska

Medale „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej” przyznawane są świeckim zaangażowanym w prace na rzecz diecezji lub parafii. Po raz pierwszy odznaczenie zostało przyznane w 2009 roku. Od tego czasu otrzymało je 713 osób.

Reklama

archwwa.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę