Anna Wojtas uhonorowana medalem „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej”

Kard. Kazimierz Nycz odznaczył dziś redaktor Annę Wojtas medalem "Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej". Przez siedem lat Anna Wojtas pracowała w Biurze Prasowym Archidiecezji Warszawskiej. "Dziś zebraliśmy się, aby wybrzmiało nasze wspólne: dziękuję" - podkreślił ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik Archidiecezji Warszawskiej.

fot. Archidiecezja Warszawska

W czasie kameralnej uroczystości w Domu Arcybiskupów Warszawskich za siedmioletnią pracę Anny Wojtas dziękował metropolita warszawski, zespół biura prasowego, współpracownicy z Kurii Metropolitalnej Warszawskiej oraz dziennikarze.

Kiedy przed siedmioma laty zaproponowałem Ani Wojtas dołączenie do zespołu Biura Prasowego Archidiecezji Warszawskiej, usłyszałem słynne: „pomyślę”. I po kilku dniach Ania rzeczywiście zgodziła się, żeby dołączyć do naszego zespołu. Wiedziałem kogo zapraszam, bo to właśnie redaktor Anna Wojtas była kierownikiem mojego stażu w Katolickiej Agencji Informacyjnej – powiedział ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik Archidiecezji Warszawskiej.

Dziś zebraliśmy się, aby wybrzmiało nasze wspólne „dziękuję” za siedem lat pracy w Biurze Prasowym Archidiecezji Warszawskiej. W pracy Ani Wojtas łączą się takie elementy, które możemy nazwać odpowiedzialnością, profesjonalizmem i zaangażowaniem. To wszystko łączy się w kompetencję, która musi być duża, jeśli myślimy o pracy dziennikarskiej w takim miejscu, jak instytucja kościelna – dodał.

Reklama

W tym słowie łączy się też ciepło i taka ludzka twarz, którą miałaś i którą masz i którą emanowałaś, jeśli ktoś myślał o współpracy z biurem prasowym. Za to bardzo dziękuję – mówił ks. Śliwiński.

Światowe Dni Młodzieży, beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej, a w ostatnim czasie również synod to tylko część wydarzeń, przy których pracowała. Dziękujemy za siedem lat pracy przy różnych wydarzeniach. Życzę, aby ta życzliwość, o której mówił ks. Przemek, pozostała narzędziem do pracy w nowych miejscach, czy będzie to praca naukowa czy medialna – mówił kard. Nycz, który odznaczył Annę Wojtas medalem „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej”.

fot. Archidiecezja Warszawska

Medale „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej” przyznawane są świeckim zaangażowanym w prace na rzecz diecezji lub parafii. Po raz pierwszy odznaczenie zostało przyznane w 2009 roku. Od tego czasu otrzymało je 713 osób.

Reklama

archwwa.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę