Nasze projekty

Nie żyje 29-letni Anthony Freeman, akolita z Mszy papieskiej

Nie żyje 29-letni kleryk Anthony Freeman, który w Wielkanoc niósł papieski krzyż podczas procesji wejścia na placu św. Piotra. Należał do zgromadzenia Legionistów Chrystusa i studiował teologię na III roku papieskiego Uniwersytetu Regina Apostolorum w Rzymie. Zmarł 2 kwietnia, nie wiadomo, co było przyczyną jego śmierci.

„Jak zapewne już słyszeliście nasz pochodzący z Luisiany brat Anthony Freeman został znaleziony martwy w swoim pokoju seminaryjnym 2 kwietnia. Miał niespełna 30 lat i tego lata miał przyjąć święcenia diakonatu. Niedawno ukończył swoje rekolekcje przygotowujące na to wydarzenie. Przyczyna jego śmierci ciągle jest badana przez odpowiednie służby, ale wszystko wskazuje na naturalne przyczyny” – napisał  o. John Connor, LC kierujący zgromadzeniem na terenie USA, skąd pochodził zmarły kleryk. Br. Freeman nie pojawił się w poniedziałek wielkanocny na porannych modlitwach i wtedy koledzy poszli sprawdzić, co się dzieje. Po odkryciu jego śmierci natychmiast wezwano rzymską policję i niezbędne służby publiczne.

Brata Anthonego widzieli w Niedzielę Wielkanocną uczestnicy porannej Mszy św. z udziałem papieża Franciszka. Został wybrany na akolitę niosącego krzyż podczas procesji wejścia ponieważ – jak wyjaśniają jego koledzy – „zwykle wybierają do tej roli najwyższych kleryków”. Wspomnienia o nim można przeczytać w księdze kondolencyjnej prowadzonej online przez amerykańskich Legionistów Chrystusa. Przyjaciele nazywają go tam „łagodnym gigantem”, „wojownikiem modlitwy” i „Klarkiem Kentem, który swoimi duchowymi supermocami pomagał ludziom wzrastać w świętości”.

Jeden z memów br. Anthony’ego FOT. Catholic Life Coach/Facebook

Br Anthony Freeman urodził się w 1988 r. w Houma w amerykańskim stanie Luisiana. Po wstąpieniu do seminarium był znanym kolegom ekspertem od social mediów. Na Facebooku przedstawiał się jako „czyniący różnicę, duchowy przewodnik po Watykanie pomagający liderom stawać się apostołami”. Był menedżerem strony Catholic Life Coach na Facebooku, na której zamieszczał inspirujące do wiary memy, zgromadził tam aż 11 tys. followersów. Prowadził także konta na Instagramie i vlogi na YouTube.

Reklama

 

ad/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite