Irlandia: Ksiądz zginął pod kołami autobusu ratując życie kobiety

Bohaterska postawa księdza Con Cronina z Irlandii. Kapłan zginął pod kołami autobusu ratując życie kobiety, która stała obok niego.

Fot: Twitter.com/@CatholicArena

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 3 sierpnia w Monkstown w hrabstwie Cork. Kierowca autobusu stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ludzi. 72-letni Ks. Con Cronin w ostatniej chwili pchnął kobietę, która stała obok niego i dzięki temu uratował jej życie. Sam zginął pod kołami autobusu.

Śmierć poniósł także kierowca pojazdu. Jak pokazało śledztwo, nie mógł on zapanować nad autobusem, bo doznał poważnego „urazu medycznego”.

Kondolencje rodzinie zmarłego złożył biskup Dublina abp Dermont Farrel. Współczuję rodzinie ks. Cronina i oddaję hołd jego odwadze, kiedy poświęcił się, żeby uratować drugą osobę – powiedział. Zaznaczył, że jest to „bardzo smutny dzień”.

Reklama
Reklama

„Jesteśmy wdzięczni za to, że mogliśmy go poznać”

Biskup Fintan Gavin z diecezji Cork i Ross, gdzie pracował duchowny powiedział, że jest zszokowany tym zdarzeniem. Nasze modlitwy i serdeczne myśli kierujemy do rodziny ks. Cona, jego przyjaciół, parafian i znajomych. Modlę się o uzdrowienie dla wszystkich poszkodowanych.

Wspomniał też zmarłego księdza podkreślając jego otwartość na ludzi i poczucie humoru. Zmarł w dniu, w którym ewangelia przypomina nam słowa Jezusa, kiedy poprosił Piotra o to, aby ten wyszedł z łodzi i szedł po wodzie. Jezus zawołał do niego: odwagi, to ja, nie bój się! Jego miłość do rodzinnego miasta i jego mieszkańców, parafii Bantry nigdy się nie zachwiała. Wszyscy jesteśmy wdzięczni za to, że mogliśmy go poznać, a nasza diecezja jest błogosławiona, że służył wśród nas.

Ks. Cronin przyjął święcenia kapłańskie w 1979 roku. Później przez 25 lat pracował w Afryce, aż w 2004 roku wrócił do Irlandii.

ag/CNA/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę