Nasze projekty

Hiszpański trener został zapytany o znak krzyża. „To nie jest przesąd. To wiara”

Trener hiszpańskiej reprezentacji w piłce nożnej po jednym z meczów został zapytany, czy jest przesądny wykonując znak krzyża. Natychmiast zareagował!

fot. Selección Española de Fútbol (SeFutbol)/ youtube.com (print screen)

Trwają Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Na niemieckich stadionach piłkarze z krajów Europejskich walczą o końcowe trofeum. W zeszły piątek drużyna Niemiec rozegrała mecz ćwierćfinałowy z reprezentacją Hiszpanii. Hiszpańscy piłkarze pokonali piłkarzy gospodarzy 2-1.

Po spotkaniu trener piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii Luis de la Fuente, udzielając pomeczowych wywiadów został zapytany przez dziennikarkę portalu Cope.es, czy jest przesądny. Kiedy trener odpowiedział przecząco, dziennikarka podkreśliła: „Ale zawsze czynisz znak krzyża”. Hiszpański trener natychmiast zareagował, tłumacząc, że „to nie jest przesąd. To wiara”.

To nie pierwszy raz kiedy trener mówi o swojej wierze

Utytułowany trener, który był dwukrotnym mistrzem Hiszpanii jako zawodnik Athletic Bilbao, mistrzem Europy jako trener zarówno drużyn U-19, jak i U-21 oraz zdobył srebrny medal olimpijski, nigdy nie ukrywał swojej wiary.

W wywiadzie udzielonym w październiku 2023 r. hiszpańskiej gazecie „El Mundo” otwarcie o tym mówił, gdy zapytano go „dlaczego wierzyć w Boga”. W przeciwnym razie życie nie miałoby sensu. To coś, co musisz przeżyć, co musi zostać ci wyjaśnione. Jestem religijny, ponieważ tak wybrałem. Pochodzę z religijnej rodziny, ale w trakcie mojego życia miałem wiele wątpliwości i byłem daleki od religii. Jednak w pewnym momencie mojego życia postanowiłem do niej powrócić i polegać na Bogu we wszystkim, co czynię – powiedział.

Jest nie tylko jeden, ale tysiąc powodów, by wierzyć w Boga. Bez Boga nic w życiu nie ma sensu. Wiara i piłka nożna to siły napędowe w moim życiu. Oczywiście także moja rodzina i przyjaciele – dodał. W tym samym wywiadzie wyznał, że dla niego najważniejsze jest to, by być dobrym człowiekiem. Lepiej żyć w dobru niż w złu, ponieważ zło nigdy nie daj spokoju – powiedział.

Reklama

KAI, infocatolica.com/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę