Nasze projekty
Reklama
fot. Luka Mdrić/Instagram.com

Luka Modrić pobił wyjątkowy, 16-letni rekord Mistrzostw Europy. „Dziękuję Bogu za wszystko”

Luka Modrić - bohater reprezentacji Chorwacji. Od lat fani piłki nożnej podziwiają go za wszystko. Okazuje się, że jest on osobą z wartościami, a w dodatku wierzącą! Piłkarz pobił ostatnio wyjątkowy rekord...

Luka Modrić – chorwacki piłkarz, grający na pozycji pomocnika także w Realu Madryt to postać, która zasłynęła z rewelacyjnej gry. Okazuje się, że jego droga do kariery nie była łatwa, bowiem w dzieciństwie przeżył traumatyczne doświadczenia, jakimi była wojna w rozpadającej się Jugosławii. Jego dziadek został zamordowany niedaleko wioski, w której całą rodziną mieszkali. Po tym wydarzeniu, opuścili rodzinną miejscowość i udało im się uciec przed nadchodzącymi, uzbrojonymi Serbami. Osiedlili się w Zadrze, gdzie był ośrodek dla uchodźców, w którym Luka stawiał pierwsze, piłkarskie kroki, by odwrócić swoją uwagę od dramatu wojny.

Gdy sytuacja nieco się uspokoiła, został przyjęty do klubu sportowego, który znajdował się w tamtym regionie i tak rozwijała się jego pasja piłkarska. Był szczupły, niewysoki, więc nie wróżono mu dużej kariery piłkarskiej. Mimo to, Luka wierzył w swoje możliwości i wytrwale trenował, by osiągnąć sportowy sukces.

Czytaj także >>> Niezwykła modlitwa św. s. Faustyny. Tak ratowała udręczone dusze czyśćcowe

Reklama

Luka Modrić: Dziękuję Bogu za wszystko

Trudne doświadczenia w życiu Luki Modricia pokazały mu, że wiara jest najwyższą wartością. Piłkarz nie kryje swojej wiary i z chęcią opowiada, jak ważny jest dla niego Bóg i jak wiele Mu zawdzięcza. W czasie konferencji prasowej podczas jednego z turniejów piłkarskich powiedział: „Nigdy w siebie nie wątpiłem, zawsze wierzyłem, że dotrę tu, gdzie jestem dzisiaj i dziękuję Bogu za wszystko, to się spełniło„.

Wielu dziennikarzy podkreśla, że piłkarz, jak i reprezentacja Chorwatów nie kryją swojej wiary w Boga i katolicyzmu. Przy każdym meczu, jak zauważyły media, piłkarzowi towarzyszy fotografia rodziny i Najświętszego Serca Jezusa.

Reklama

Należy również zauważyć, że Luka Modrić, praktykujący katolik i ofiara nienawiści do Serbów, nigdy nie wypowiedział ani jednego złego słowa wobec samych Serbów, co jest znakiem, że miłość do ojczyzny i do własnego narodu nigdy nie przepełnia się postawą nienawiści wobec innych, nawet wobec wrogów, którzy zabili ukochaną osobę i spalili jej dom – można przeczytać w portalu La Nuova Bussola Quotidiana.

Czytaj także >>> Aneta Liberacka wyróżniona medalem „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej”

Luka Modrić pobił wyjątkowy rekord Mistrzostw Europy

Luka Modrić w czasie meczu z Włochami w 56. minucie strzelił gola. W ten sposób przeszedł do historii jako najstarszy strzelec Mistrzostw Europy. W tamtej chwili miał 38 lat i 289 dni. Przez 16 lat rekord ten należał do Austriaka Ivicy Vasticia, który w momencie trafienia do siatki miał 38 lat i 257 dni. Mimo, że nowy rekord został ustaniowiony 24 czerwca, to może się okazać, że nie będzie on długo należał do Luki, bowiem w turnieju biorą udział starsi od niego gracze, w tym Cristano Ronaldo (39 lat) i Pepe (41 lat). A jak będzie, czas pokaże… :)

Reklama

marsz.info, sportowefakty.pl, kw/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę