Atak bombowy na siedzibę episkopatu w Boliwii. Nie ma ofiar

Do ataku bombowego na siedzibę Boliwijskiej Konferencji Biskupiej doszło 24 listopada w La Paz. Obyło się bez ofiar, są jedynie straty materialne.

fot. Solideo/Cathopic

Bomba wybuchła przy wejściu do budynku z biurami episkopatu. Sekretarz ds. duszpasterskich ks. Ben Hur Soto zwrócił uwagę, że choć nie było ofiar śmiertelnych, a straty materialne można naprawić, to wybuch mógł zabić niewinnych ludzi.

Episkopat Boliwii opublikował nagranie z kamery monitoringu, na którym widać, jak osoba z kapturem na głowie i w rękawiczkach, niosąca jakiś przedmiot, zostawia go pod drzwiami siedziby i ucieka. Po 20 sekundach następuje detonacja.

Nikt nie przyznał się do zamachu, ale – jak pisze misyjna agencja Fides – może on mieć związek ze stanowiskiem Kościoła wobec niedawnego przypadku 11-letniej dziewczynki, która została zgwałcona i zaszła w ciążę. Biskupi wezwali władze do ochrony życia zarówno ofiary przemocy, jak i jej dziecka. Przypomnieli, że nikogo nie wolno zmuszać do aborcji, nawet w przypadku przemocy seksualnej, gdyż „aborcja jest w Boliwii przestępstwem”.

Reklama

Po tym oświadczeniu grupa demonstrantów zgromadziła się 27 października pod siedzibą episkopatu i pomalowała farbą jej ściany.

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę