Zostań statystą w filmie o ks. Kotlarzu

Chcesz zobaczyć, jak wygląda plan filmowy albo poczuć klimat robotniczego protestu z 1976 r.? Zgłoś się jako statysta do twórców filmu "Klecha" poświęconego postaci ks. Romana Kotlarza.

FOT. Wikipedia

Zdjęcia będą kręcone w Radomiu 15 i 16 września. W centrum miasta realizowane będą ujęcia dotyczące robotniczego protestu z czerwca 1976 roku. Główny bohater filmu ks. Roman Kotlarz ze schodów kościoła św. Trójcy błogosławił uczestników tego marszu. Poszukiwani są epizodyści i statyści w wieku 16-100 lat, którzy zagrają protestujący tłum robotników. 

– Przewidziany jest posiłek i gratyfikacja finansowa – mówił Michał Guziński, asystent kierownika produkcji „Klechy”. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą niedzielę, 9 września, w hostelu na Tybla 10 w Radomiu w godzinach 9-18. Kontakt pod numerem 796-523-894.

Powstający film dotyczy wydarzeń z protestu radomskich robotników w czerwcu 1976 r. Jednym z bohaterów tego zrywu był ks. Roman Kotlarz, którego prześladowała Służba Bezpieczeństwa i który zmarł na skutek pobicia przez „nieznanych sprawców”. Tytułowego bohatera gra Mirosław Baka, a w obsadzie widzimy również innych znakomitych polskich aktorów takich jak, m.in. Piotr Fronczewski, Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Wojciech Pszoniak i Jan Peszek.

Reklama
Reklama

Ks. Roman Kotlarz w chwili śmierci miał 47 lat. Był inwigilowany przez służby PRL. W dniu protestu, 25 czerwca 1976 pobłogosławił uczestników tego marszu. Był potem nachodzony i dotkliwie pobity przez tzw. „nieznanych sprawców” na plebanii w Pelagowie-Trablicach, gdzie był proboszczem. Zmarł 18 sierpnia 1976.

Ks. Roman do dziś pozostaje w pamięci wielu osób symbolem walki robotników o wolność i godność ludzkiego życia. Od wielu lat wierni modlą się o jego rychłą beatyfikację.

 

Reklama
Reklama

KAI/ad

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę