Nasze projekty

Znani artyści wystąpią na koncertach poświęconych rodzinie Ulmów. Otwarto też wyjątkową wystawę

W przededniu beatyfikacji w Markowej odbędzie się koncert z udziałem znanych polskich artystów. Ponadto, w całej Polsce zaplanowano wydarzenia poświęcone rodzinie Ulmów.

fot. Adam “Dziadek59” Maś/ Wikipedia CC BY-SA 3.0/flickr.com/Episkopat News

Justyna Steczkowska, Marek Piekarczyk, Pectus i Gabi Gąsior to tylko część artystów, którzy w przededniu beatyfikacji rodziny Ulmów, w sobotę 9 września, wystąpią na koncercie „Nie ma większej miłości” w Markowej. Scena stanie w miejscu, w którym dzień później odbędzie się msza święta z obrzędem beatyfikacji dziewięcioosobowej rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00.

Orszak Dziejów i spektakl

W przededniu beatyfikacji, o godz. 17:00 sprzed kościoła sióstr wizytek w Warszawie, wyruszy Orszak Dziejów, w którym 100 historycznych postaci zasłużonych dla Polski przemaszeruje Krakowskim Przedmieściem do placu Zamkowego.

Na zakończenie Orszaku Dziejów odbędzie się spektakl teatralny pt. „Rodzinna Fotografia” o życiu i bohaterstwie Rodziny Ulmów.

Reklama

Wystawa „Nie ma większej miłości”

„Ulmowie. Nie ma większej miłości” to tytuł wystawy, którą można obejrzeć w galerii „Okno na Kulturę” przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Ekspozycja przedstawia najważniejsze momenty w życiu rodziny Ulmów: ślub, narodziny dzieci, czas wojny, okres, gdy rodzina ukrywała grupę Żydów, aż po 24 marca 1944 roku gdy zostali zamordowani przez Niemców, dzień, w którym „urywa” się historia, linia życia rodziny, dzień po którym pozostaje cisza.

Koncerty w czterech miastach

Od 10 września do 10 listopada 2023 odbędzie się cykl czterech koncertów w czterech miastach Polski zatytułowanych „Nie ma większej miłości – w hołdzie Rodzinie Ulmów”. Harmonogram koncertów:

Reklama
  • Gdańsk – 10 września 2023, Bazylika św. Brygidy
  • Warszawa – 8 października 2023, Błonia Stadionu Narodowego
  • Pelplin – 11 października 2023
  • Wałbrzych / Szczawno-Zdrój – 10 listopada 2023, Teatr Zdrojowy

Artyści, którzy wezmą udział w przedsięwzięciu to m.in.: Ania Rusowicz, Kasia Moś, Aleksandra Idkowska, Kasia Malejonek, Dagmara i Martyna Melosik, Basia Pospieszalska, Damian Ukeje. Za produkcję i reżyserię odpowiada Darek Malejonek.

Film dokumentalny

W przededniu beatyfikacji, w sobotę 9 września, o godz. 20:20 na antenie TVP Polonia będzie można obejrzeć film dokumentalny pt. „Przykazanie miłości. Historia rodziny Ulmów z Markowej”, ukazujący heroiczną historię małżeństwa Wiktorii i Józefa Ulmów oraz ich dzieci.

ZOBACZ: Telewizja pokaże film o rodzinie Ulmów. Premiera odbędzie się w przeddzień beatyfikacji

Reklama

KAI, kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę