Nasze projekty

Telewizja pokaże film o rodzinie Ulmów. Premiera odbędzie się w przeddzień beatyfikacji

„Przykazanie miłości. Historia rodziny Ulmów z Markowej” to film dokumentalny ukazujący heroiczną historię małżeństwa Wiktorii i Józefa Ulmów oraz ich dzieci. Premiera filmu odbędzie się 9 września o godz. 20:20 na antenie TVP Polonia.

fot. Episkopat News, flickr.com/TVP Polonia, facebook.com (print screen)

Film „Przykazanie miłości. Historia rodziny Ulmów z Markowej” został wyprodukowany przez TVP Polonia. W trakcie realizacji zdjęć, autorzy dokumentu rozmawiali z wieloma osobami powiązanymi z tą wyjątkową rodziną. Kilkukrotnie odwiedzili także Markową, skąd Ulmowie pochodzili i gdzie zginęli.

ZOBACZ: Jak będzie wyglądał relikwiarz rodziny Ulmów? W tle znajdują się szczególne miejsca

Zdjęcia realizowano między innymi na terenie Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, ale także w Muzeum Wsi Lubelskiej, w Izraelu czy w Stanach Zjednoczonych, gdzie autorzy filmu rozmawiali z Sarah Weltz-Kaplan, której rodzice ukrywali się w czasie okupacji w Markowej oraz z Ellen Goldman, krewną żydów, którzy znaleźli schronienie w domu Ulmów.

Reklama

Podczas ostatniej wizyty w Markowej przyglądano się przygotowaniom mieszkańców do uroczystości beatyfikacji, która odbędzie się tam 10 września.

SPRAWDŹ: Beatyfikacja Ulmów [PROGRAM]

Premiera filmu odbędzie się 9 września o godzinie 20:20 na antenie TVP Polonia.

Reklama

polonia.tvp.pl,pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę