Nasze projekty

Koncert w hołdzie rodzinie Ulmów. Na scenie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej

Justyna Steczkowska, Marek Piekarczyk, Pectus czy Gabi Gąsior - to tylko niektórzy wykonawcy koncertu, zatytułowanego "Nie ma większej miłości". Koncert odbędzie się w przeddzień beatyfikacji rodziny Ulmów, 9 września w Markowej.

flickr.com/Episkopat News

Scena stanie w miejscu, na którym nazajutrz sprawowana będzie Msza św. i beatyfikacja dziewięcioosobowej rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów, zamordowanej przez Niemców za ukrywanie Żydów. Tytuł koncertu zaczerpnięto z fragmentu Ewangelii według św. Jana który brzmi: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich (J 15,13). Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00.

Nie chcemy szczegółowo opowiadać historii tej rodziny, bo zakładamy, że widzowie ją jednak znają, natomiast chcemy skupić na pytaniu, czego dzisiaj możemy zaczerpnąć od nowych błogosławionych – powiedział KAI reżyser widowiska Grzegorz Sadurski. Oni uczą nas solidarności, opiekuńczości, miłości do drugiego człowieka, niesienia bezinteresownej pomocy. I to chcemy powiedzieć w tym koncercie: zarówno poprzez teksty prowadzących jak i utwory – zapowiada reżyser i autor scenariusza.

PRZECZYTAJ: Telewizja pokaże film o rodzinie Ulmów. Premiera odbędzie się w przeddzień beatyfikacji

Reklama

Koncert będzie zawierał kilka warstw przenikających się ze sobą i układających w jedną opowieść. Będą to piosenki, materiały filmowe i graficzne (w tym fotografie autorstwa Józefa Ulmy i inne ze zbiorów Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej) ilustrujące te utwory, świadectwa rodzin, cytaty z nauczania św. Jana Pawła II i Papieża Franciszka.

Konstrukcyjnie koncert będzie składał się z kilku części, które poruszą poszczególne tematy: rodzina, rodzice, dom, wiara i Bóg w naszym życiu, Ojczyzna. Są to wartości – wskazują autorzy – na których budujemy swoje postawy życiowe, a tak naprawdę początek życia, do którego zmierzamy, a którego finałem jest Niebo.

ZOBACZ: Siódme dziecko Ulmów zostanie beatyfikowane jako narodzone. „Otrzymało chrzest krwi”

Reklama

Podczas koncertu wystąpi wiele gwiazd polskiej sceny muzycznej

Jak zaznaczają twórcy wydarzenia, niosąc w sercach przykład miłości i poświęcenia dla bliźniego, jaki nam ofiarowała rodzina Ulmów, mamy szansę inaczej spojrzeć na nasze życie, na rodzinę, na międzyludzką solidarność, na przebaczenie, które płynie z Miłosierdzia Boga. Ich poświęcenie zobowiązuje nas do afirmacji miłości, życia i rodziny – wartości najważniejszych w życiu – podkreślają autorzy wydarzenia.

W koncercie wystąpią: Justyna Steczkowska, Baśka Giewont, Gabi Gąsior, Małgorzata Markiewicz, Marek Piekarczyk, Gilat Shimon Vital, Damian Ukeje, Pectus, Full Power Spirit, Mała Armia Janosika i Gospel Rain.

Koncert poprowadzą Paulina Guzik i Franciszek Cofta. Autorem scenariusza i reżyserem widowiska jest Grzegorz Sadurski, kierownictwo muzyczne sprawuje Grzegorz Głuch a producentem jest Małgorzata Castro. Wstęp na koncert jest wolny. Więcej informacji można znaleźć na stronie: ulmowie.pl.

Reklama

Koncert jest realizowany we współpracy z Organizatorem – Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę