Nasze projekty

Znamy datę święceń biskupich ks. Jacka Grzybowskiego

Biskup nominat Jacek Grzybowski przyjmie święcenia biskupie w katedrze św. Floriana dnia 19 grudnia 2020 roku - poinformował ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej, bp. Romuald Kamiński.

źródło: episkopat.pl

26 listopada Nuncjatura Apostolska w Polsce poinformowała, że papież Franciszek mianował ks. Jacka Grzybowskiego biskupem pomocniczym diecezji warszawsko – praskiej. Biskup Romuald Kamiński poinformował, że święcenia biskupie nominata odbędą się 19 grudnia w katedrze św. Floriana w Warszawie.

„W ponad milionowej diecezji Warszawsko-Praskiej „żniwo Pańskie” jest wielkie, dlatego z miłością i troską przyjmijcie biskupa nominata Jacka, by pełen mocy Ducha Świętego służył posługą biskupią wiernym, niósł im Chrystusa, dawał o Nim świadectwo swoją wiarą i prowadził do Niego przykładem” – napisał w komunikacie bp. Kamiński.

Biskup – nominat Jacek Kamiński ma 47 lat. Od lat młodzieńczych związany jest z Ruchem Światło – Życie. Święcenia kapłańskie przyjął 30 maja 1998 r. w Warszawie. Jest doktorem habilitowanym filozofii, profesorem nadzwyczajnym UKSW. Od 2017 r. jest członkiem zespołu ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. bioetycznych, a od 2018 r. członkiem Rady Kapłańskiej diecezji warszawsko-praskiej. Od 2017 r. jest diecezjalnym duszpasterzem akademickim i dyrektorem Domu Słowa Bożego Arka na Grochowie w Warszawie.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Nowy biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej

ah, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę